Як набирати петлі при в'язанні.

В'язання будь-якої речі починається з набору петель. Набрані петлі повинні бути вільними, щоб можна було легко провязать перший ряд. Одна з хитрощів в'язальниць полягає в тому, що вони набирають петлі на дві спиці, таким чином, набрані петлі вільні і не стягнуті. Набирати петлі можна кількома способами. Визначтеся, який спосіб буде зручним саме для вас. Щоб потренуватися в наборі петель вам знадобиться невеликий клубок пряжі і спиці. Дотримуйтесь нашої покрокової інструкції.
Інструкція
1
Прокладіть нитку навколо великого і вказівного пальців лівої руки (якщо ви правша). Введіть спицю в петлю на великому пальці і захопіть нею нитку на вказівному пальці. Простягніть захоплену нитку в петлю у великого пальця. Тепер скиньте петлю з великого пальця і затягніть її на спиці. Набирайте таким способом стільки петель, скільки вам потрібно. Перша петля набрана!
2
Наступний спосіб набору петель: Розташуйте нитку навколо великого і вказівного пальців. Захопіть спицею нитку між великим і вказівним пальцями. Простягніть захоплену нитку так, щоб вона перетнулася з ниткою, яка йде від великого пальця. Тепер простягніть нитку в петлю від великого пальця. Вийміть великий палець з петлі і затягніть вийшла петельку на спиці.
3
Існує ще так званий простий набір петель: Наберіть першу петлю як зазначено в кроці 1. Потім йде нитка від вказівного пальця прокладете перед спицею. Проведіть спицю під нитку і захопіть нею нитка, що йде від вказівного пальця.
4
Є так само подвійний набір петель. Такі петлі використовуються в основному для в'язання гумок: Наберіть просту початкову петлю, як в кроці 1. Наступна петля: захопіть спицею нитку на вказівному пальці і протягніть її під петлю на великому пальці. Третя петля: введіть спицю в петлю великого пальця знизу вгору. Захопіть нитка, що йде від вказівного пальця, витягніть петлю. Тепер скиньте петлю з великого пальця і затягніть її на спиці.
5
А от як набираються петлі для в'язання по колу. Для цього вам знадобиться п'ять спіц.Наберіте прості петлі (крок 1) на 2 спиці. Звільніть потрібне число петель від другої спиці. Продовжіть набирати петлі на 3 і 4 спиці. Також звільніть потрібну кількість петель від четвертої спиці. Таким чином, перша пара спиць повинна знаходитися у вас в правій руці, а друга, відповідно, у лівій. Провязав 3 ряди, ви побачите, що останні 2 петлі четвертої спиці знову повернулися на першу спіцу.Петлі набрані, тепер можна приступати безпосередньо до в'язання!
Зверніть увагу
Потім спиця проводиться під ниткою і захоплює нею нитка, яка йде від вказівного пальця. Більш складні способи. Існує ще подвійний набір петель, який використовують для в'язання гумок. Набираємо просту петлю, як вказано в першому пункті. Ще можна набирати кругові петлі для в'язання. Для цього необхідно взяти п'ять спиць. Набираємо прості петлі на третю і четверту спиці. Потім звільняємо необхідну кількість петель від 4 спиці.
Корисна порада
В'язання спицями починається з набору певної кількості петель. Існує багато варіантів набору петель, які у вдалому поєднанні з узором в'язки роблять виріб особливо привабливим. При цьому кожен спосіб набору має свої переваги. Після набору петель з першого ж ряду починають в'язати полотно обраним візерунком. Для цього нитку від клубка беруть в ліву долоню (рис.1а). Довжина звисаючого кінця нитки повинна бути приблизно вдвічі ширини передбачуваного полотна, для якого набирають петлі.