Чому ми повинні берегти природу.

Людська цивілізація неможлива без постійних перетворень. Однак всі ці перетворення, за малими винятками, спрямовані назовні. І до цієї пори людина мало чим відрізняється від свого первісного предка, що користувався дарами природи нестримно і безконтрольно. Екологічні ініціативи, яким би щадними стосовно порушників вони не були, викликають в кращому випадку - здивування, в гіршому - гнівні протести.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу і ручку. Викладіть по пунктах, що особисто ви змогли б зробити для того щоб допомогти зберегти природу . Згадайте, чи завжди ви прибирали за собою сміття на відпочинку, економили електроенергію і воду. Чи не через те, що вартість послуг ЖКГ неухильно зростає, а тому, що це могло б допомогти зберегти природні водойми і надра планети.
2
Задумайтесь і чесно дайте собі відповідь: чи не викликають у вас роздратування екологічні благодійні акції, робота Greenpeace, заборони Уряду на полювання, рибну ловлю, вирубку лісів і т.п. Якщо так, то знайдіть причини негативного ставлення до подібних ініціатив. Можливо, що ви не любите дешевої галасу навколо малозначних, з вашої точки зору, подій. Або - просто не уявляєте собі відпочинку без вудки або мисливської рушниці. Визначте, які заходи зараз можна віднести тільки до піар-акціям, а які дійсно спрямовані на збереження та примноження природних багатств.
3
Проведіть власні дослідження динаміки природних катастроф в останні кілька років, прочитавши перед цим кілька серйозних і повновагих джерел з екології, геології, географії, економіці. Вирішіть, чи можна було уникнути цих катастроф і, якщо так, то чому. Наприклад, розрахуйте, чи могло виникнути землетрус в нафтовидобувному районі у зв'язку з діяльністю наявних на цій території підприємств.
4
Не судіть строго тих, хто закликає сприймати природу як щось, окреме від людини, і тих, хто вважає, що людина повністю їй належить і повинен повернутися в її лоно. Люди тому й стали людьми, що свідомо відокремилися від природи, нехай фізіологічно, іншими словами, на рівні несвідомого, вони і є всього лише її частиною. Проте, людська психологія нітрохи не змінилася за тисячоліття і, як і раніше, вся біль і образа природи виникає тільки від споживчого, низинного до неї відношення.
Забруднення екології - одна з найгостріших проблем нашого часу. В результаті значно погіршується здоров'я нині живе населення, і, що найгірше, створюється вкрай несприятлива екологічна обстановка для життя майбутніх поколінь. При цьому кожній людині під силу дотримуватися принципи охорони природи, які включають набір найпростіших і повсякденних дій.
Інструкція
1
Захист навколишнього середовища починається з ресурсозбереження - економії води та електрики. 1. Економія електрічестваСніженіе споживання електроенергії знизить навантаження на планету, бо в прагненні добути паливо для електростанцій не так інтенсивно розроблятимуться надра і вирубуватися лісу. Для скорочення витрати електрики замініть звичайні лампочки на енергозберігаючі, не залишайте стояти без діла включені електроприлади (телевізор, комп'ютер тощо), придбайте тільки побутову техніку класу А.2. Економія водиЗапаси чистої прісної води на планеті стрімко скорочуються, крім того велика кількість стічних вод забруднюють залишилися водойми, що робить украй негативно вплив на екологію. Щоб заощадити воду в побуті не залишайте відкритим кран під час гоління і чищення зубів, замість цього наливайте воду в стакан. Мийте посуд не під проточною водою, а в раковині із закритим пробкою зливом. Встановіть в душі економічний розсіювач. Використовуйте пральну машину при повністю завантаженому барабані.
2
Охорона природи - це також викидання сміття тільки в спеціально відведених для цього місцях. Найоптимальнішим варіантом вирішення є придбання сміттєвих контейнерів для різних видів відходів та укладення договору з комунальною службою про роздільне вивезенні сміття. Якщо у вашому місті таких послуг не надається, намагайтеся просто не розкидати сміття в недозволених місцях. Це досить просто.1. Не смітити в під'їздах, у дворах, на вулицях міста. Якщо вам потрібно щось викинути (обгортку з-під шоколадки, порожній пакетик з-під чіпсів і т.п.), але поблизу немає контейнера, покладіть відходи в маленький пакетик і викиньте його будинку. 2. Після проведення ремонту не множте свої будівельним сміттям нелегальні звалища. Замість цього найміть спеціальну компанію, яка вивезе ваш будівельне сміття в призначене для цього место.3. Завжди збирайте за собою сміття після поїздок на природу (порожні пляшки, одноразовий посуд, недоїдки, пакети і т.п.).
3
Великих збитків екології завдає популярний сьогодні поліетилен. Потрібно берегти природу і не множити цей збиток. Постарайтеся відмовитися від використання поліетиленової упаковки. Приміром, завертайте залишки їжі не в поліетиленову плівку, а паперову упаковку. Складайте покупки в магазині не в поліетиленові пакети, а в паперові пакети або матерчаті господарські сумки.