Як посіяти гречку.

Гречка є однією з найважливіших круп'яних культур. З неї можна отримати гречану крупу, яка має високі смакові і дієтичні властивості. Гречка часто використовується в якості страхової культури при пересеве озимих.
Інструкція
1
Перед посадкою займіться підготовкою насіння. Відберіть тільки найбільші насіння. Вони повинні мати діаметр близько 4 мм. Щоб запобігти грибкові захворювання, протравите їх тігамом (70%). Після цього виберіть оптимальний термін сівби. Грунт має бути прогріта до 10-12 градусів на глибину 10 см.
2
Посіяти гречку ви можете рядовим або широкорядним способом. Якщо ви вибрали перший спосіб, то необхідно заздалегідь знайти сівалку СЗ-3. Широкорядний посів виконується бурякової сівалкою ССТ-12А. Вона повинна мати пристосування СТЯ-27.000.
3
Від властивостей ґрунту та строків посіву повністю залежить глибина загортання насіння. Якщо грунт важкий і волога, то садити рекомендується на глибину 4-5 см. Якщо ж вона пересохла і легка, то глибина повинна становити приблизно 7 см.
4
За посівами потрібен особливий догляд. Щоб сходи вийшли рівномірні і дружні, необхідно виконувати післяпосівне коткування грунту кільчасто-шпоровими катками. Для знищення бур'янів і ґрунтової кірки потрібно до появи сходів виконати боронування посівів. Для цієї мети добре підходять райборонкі ЗОР-0,7. Для важкого ґрунту необхідно застосувати борони БЗСС-1. Сходи гречки виноситимуть сім'ядолі на поверхню грунту. Саме тому важливу роль грає агроприйом. Справа в тому, що в разі утворення кірки вони не зможуть пробитися на поверхню і загинуть.
5
Широкорядні посіви потребують періодичної обробці. Для цієї мети рекомендується використовувати культиватор УСМК-5, 4А. Перша обробка міжрядь повинна виконуватися на глибину 5-6 см. Друга ж проводиться в фазі бутонізації. При необхідності, зробіть підгодівлю. Якщо поле сильно засмічене, то застосуєте гербіциди. Складовою частиною обробітку гречки є бджолозапилення. Підвезіть бджіл до посівів за 2 доби до початку цвітіння.