Як визначити розмір підшипника. визначення серії підшипника.

Підшипники є опорою валів і осей. Посадочні розміри підшипника необхідно визначити при заміні вийшла з ладу опори. Не нести ж з собою в магазин стару деталь. Для визначення розміру кулькового підшипника треба подивитися його маркування. Вона може складатися з 19 цифр. Однак для визначення посадкового розміру підшипника досить визначити його габаритні розміри .
Інструкція
1
Почніть розглядати маркування із його двох правих цифр. Вони визначають головний розмір кулькового підшипника - діаметр внутрішнього отвору. При діаметрі отвору до 20 мм дві крайні праві цифри означають наступні розміри : 00 - O 10 мм; 01 - O 12 мм; 02 - O 15 мм і 03 - O 17 мм.
2
Помножте дві праві цифри в позначенні на 5 при діаметрі отвору від 20 до 495 мм. Отримане твір дасть вам величину посадкового розміру підшипника - його внутрішнього діаметра. Так якщо ви побачите в позначенні цифри 08, то помноживши їх на 5, отримаєте діаметр отвору, рівний 40 мм. Цифри 20 відповідають O 100 мм і т.д.
3
Зверніть увагу на третю та сьому цифри в маркуванні. Тут вказується серія підшипників кочення: третя цифра - по зовнішньому діаметру, а сьома - по ширині (висоті). За типом діаметра - це надлегкі, легкі, особливо легкі, середні і важкі підшипники. По ширині - особливо широкі, широкі, нормальні, вузькі підшипники та особливо вузькі. Ширина їх, у міру збільшення, позначається наступним чином: 7; 8; 9; 2; 3; 4; 5; 6. Нормальні значення ширини 0 і 1 цієї статті не позначаються. Сукупність істинних значень, позначених цифрами першої, другої, далі третьої та сьомої, показує габаритні розміри кулькового підшипника кочення.
4
Погляньте на четверту цифру праворуч, що позначає тип підшипника: 0 - однорядний радіальний кульковий; 1 - дворядний сферичний радіальний кульковий; 2 - радіальний з короткими роликами циліндричними; 3 - сферичний дворядний радіальний роликовий; 4 - роликовий з голками або з довгими роликами; 5 - роликовий з витими роликами; 6 - кульковий радіально-завзятий; 7 - конічний роликовий ; 8 - наполегливий кульковий; 9 - завзятий роліковий.Пятая і шоста цифри в маркуванні означають конструктивне виконання підшипника.
5
Якщо вищеназвані параметри відрізняються від стандартного, розгляньте додаткову частину маркування. У додатковій лівої частини позначається клас точності підшипника. У міру поліпшення класи точності маркуються таким чином: 8; 7; 0; 6Х; 6; 5; 4; Т; 2. Прийнятний клас точності починається з нульового, 8 і 7 класи - практично відходи виробництва. Золоту середину в співвідношенні ціни/якості можна отримати при 6 класі точності.