Як представити блюдо.

Досвідчені кулінари знають, наскільки важливо правильно подати блюдо до столу. Приготувати кулінарний шедевр - це півсправи, адже якщо його не уявити в найкращому світлі, він може залишитися непоміченим.
Вам знадобиться
  • - тарілки;
  • - столові прилади;
  • - серветки і скатертину/
Інструкція
1
Візьміть посуд нейтральних відтінків, світлих пастельних кольорів, наприклад, білий, світло-блакитний, слонова кістка, світло-бежевий і бажано зовсім без малюнків та візерунків. Якщо однотонної посуду не знайшлося, то найкраще зупинити свій вибір на столових приладах з мінімальною кількістю візерунків, в ідеалі тільки по бортах тарілок.
2
Підберіть скатертину або серветки неяскравих кольорів: однотонну або з одним простим, але досить яскравим малюнком або негустим візерунком. Не варто брати строкату скатертину або має помітний, насичений колір, такий як червоний, оранжевий, зелений, синій. Зверніть особливу увагу на те, щоб сервіровка не відволікав увагу від страви.
3
Виберіть, яким чином розташувати на тарілці блюдо . Це буде залежати багато в чому від того, яка консистенція страви і яку форму мають складові його інгредієнти. Пам'ятайте, що в будь-якому випадку, їжа не повинна займати всю площу тарілки і тим більше, розташовуватися на бортах.
4
Розташуйте їжу на тарілці симетрично, обидві половини в рівних пропорціях. Цей спосіб особливо добре підійде для простих, класичних страв, що складаються з двох частин, подібних м'яса або риби з овочевим гарніром.
5
Розташуйте їжу на тарілки ассиметрично, одна частина повинна бути значно більше іншої. Цей спосіб підійде як для простих, так і для екзотичних і страв в стилі ф'южн. Можна створювати асиметричні композиції зі страв, що мають як дві, так і більша кількість частин.
6
Розташуйте круглі або овальні елементи страви по колу, щодо центральної точки тарілки. Експериментуйте з висотою елементів: вдало розташувати їх ступенями із зростаючою висотою, подібно гвинтових сходах. Цей спосіб подачі прекрасно підійде для овочевих страв з кружками кабачків, моркви, баклажанів, а також для печива, цукерок і тістечок.
7
Забезпечите нові, маловідомі, екзотичні страви красивими картонними віньєтками, в яких можуть бути викладені які-небудь цікаві факти про це страву або пояснень в якій якості (перше, друге, десерт, салат) воно представлено на столі і як його слід їсти. У дружньому, сімейному колі доречно також додати в віньєтку рецепт (якщо ви не хочете тримати його в секреті).