Як виготовити поролон.

Пінополіуретан (ППУ), іншими словами - поролон , це м'яка піна, яка на дев'ять десятих складається з повітря. Як відомо, поролон використовується в ролі матеріалу для упаковки, виконує амортизаційну функцію на навушниках, є наповнювачем для деяких видів меблів і т.д. Поролон в домашніх умовах можна виготовити методом заливки.
Вам знадобиться
  • - техніка для виготовлення ППУ;
  • - Ізоціонат;
  • - поліол;
  • - розпилювальний пістолет;
  • - масляниста або силіконова змазка.
Інструкція
1
Підготуйте форму для заливки ППУ. Залежно від бажаної форми поролон а слід вибрати відповідну заготовку. У зв'язку з високою адгезією (ступінь зчеплення з іншими компонентами) поролон а потрібно обробити поверхню, яка буде контактувати з ППУ спеціальної маслянистої або силіконовим мастилом.
2
У спеціальній установці для заливки змішайте два основних рідких компонента: Ізоціонат і поліол. Вага такої установки становить приблизно 45 кг, а габарити приблизно - 1200? 350? 250 мм. Подача піни в підготовлену форму здійснюється за допомогою спеціального розпилювального пістолета.
3
Дотримуйтеся основних особливостей змішування компонентів ППУ. Важлива пропорція, температура і якість змішування компонентів.
4
Скористайтеся із комплекту установки для заливки спеціальним таймером, який суттєво економить втрати сировини і допомагає контролювати час заливки.
5
Після подачі ППУ в форму закрийте її. У формі відбувається заповнення поролон ом всієї форми. Також ППУ піддається корекції за допомогою тиску. При використанні фігурної форми закривати її кришку необхідно не поспішаючи, постійно спостерігаючи за тим, щоб суміш ущільнювалася рівномірно і не витікала з форми через інтенсивність притиснення кришки.
6
Через кілька хвилин відкрийте форму - і поролон готовий.
Зверніть увагу
Основні компоненти ППУ дуже небезпечні для здоров'я людини, і при контакті зі слизовими оболонками можуть викликати токсичні опіки. Дотримуйтесь техніку безпеки при роботі з інгредієнтами. Готовий поролон абсолютно не небезпечний для здоров'я людини.
Корисна порада
Особливу увагу слід звернути на якість змішування основних компонентів ППУ, оскільки від цього залежить рівень однорідності кінцевого продукту, відсутність повітряних пустот і ущільнень.