Як розібрати посудомийну машину.

Посудомоечная машина нерідко засмічується через неправильну експлуатацію. Щоб почистити машину або зробити дрібний ремонт на дому, її необхідно розібрати, дотримуючись усіх правил техніки безпеки.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - дриль;
  • - пассатижи;
  • - кліщі для зняття пружинного хомута.
Інструкція
1
Визначте, чи зможете ви самостійно розібрати посудомийну машину для чищення або дрібного ремонту. Якщо ви вважаєте, що це завдання вам не під силу, краще відвезіть її в сервіс.
2
Вимкніть машину від мережі перед її переміщенням, демонтажем панелей або розбиранням. Одягніть щільні рукавички, щоб не порізати руки об кромки металевих панелей. Перед тим як перенести машину у зручний для розбирання місце, переконайтеся, що всі шланги й шнури від'єднані. Піднімати і переносити її слід з обережністю.
3
Перед чищенням і ремонтом машини необхідно спочатку зняти панелі корпусу, які кріпляться не тільки самонарізуючими гвинтами, але іноді і прихованим кріпленням, який буде видно тільки після того як ви зрушите панель в сторону. Підготуйте підписані пакетики для кріпильних деталей від різних панелей, щоб полегшити потім збірку машини.
4
Кожну кріпильну деталь відкручуйте тільки відповідної викруткою (плоскої, хрестової, «зірочкою», «зірочкою з поглибленням»). Гвинти з шестигранною головкою - за допомогою ключа, гайковерта або дриля із спеціальною насадкою. Не забудьте встановити на дрилі режим «реверс», перш ніж почнете працювати з такими деталями кріплення.
5
Якщо ви виявили, що панелі машини кріпляться деталями із захистом від несанкціонованого доступу, то розібрати машину у вас вийде тільки в тому випадку, якщо у вас є спеціальний набір викруток і ключів. Однак виробники кріплення щороку випускають все нові моделі, тому, якщо у вас не вийшло підібрати підходящу викрутку або ключ, вам доведеться звертатися за допомогою в сервіс.
6
Підготуйте пассатижи для того, щоб зняти хомут з патрубка, на який кріпиться шланг посудомийної машини. Можливо, вам знадобляться і спеціальні кліщі для зняття пружинного хомута, якщо він передбачений в конструкції машини. А, може бути, цілком буде достатньо відкрутити гвинти, що стягують кінці хомута.
7
Відкривши посудомийну машину , уважно огляньте розташування внутрішніх деталей, компоненти і всі з'єднання проводів, перш ніж продовжувати розбирання. Зробіть необхідні позначки або навіть сфотографуйте внутрішність приладу.
8
Зверніть увагу на те, які типи з'єднань є всередині машини. Не гойдайте і не стягуйте клем ножового типу, так як це може порушити з'єднання. Скористайтеся кінчиком викрутки, щоб зняти з такою клеми наконечник. Працюючи з гвинтовою клемою, звільніть викруткою гвинт, щоб провід вийшов з контакту, з штирьовою - відкрутіть ключем гайку, фіксуючу провод.Не намагайтеся знімати обтискні наконечники самостійно; це може зробити тільки майстер сервісу за допомогою спеціального інструменту. Та й несправні або пошкоджені контактні колодки може розбирати, ремонтувати і збирати тільки кваліфікований фахівець. Тому якщо проблема в них, зберіть машину і відвезіть її в майстерню.