Як розтопити лід у каналізації.

Зимовий час року дарує не тільки позитивні емоції, але часом залишає і неприємні відчуття. Уявіть на мить, що у вас замерзла каналізація: тут вже не до веселощів, адже якщо щось відразу ж не вжити, то пос ледствия можуть бути серйозними. Першим ділом, треба розморозити в каналізації лід.
Вам знадобиться
  • - сталевий прут;
  • - розтяжна зволікання;
  • - ізолента;
  • - білий металопластик;
  • - електричний дріт.
Інструкція
1
Виготовте теплоелектронагрівач (ТЕН) своїми руками. Для цього зігніть сталевий прут вдвічі і за допомогою розтяжної зволікання і ізоляційної стрічки з'єднайте його з проводом. Обмотайте проводом металопластик, а після закріпіть цей електрокабель на пластиковій трубі, ретельно обмотавши його ізоляційною стрічкою.
2
Визначте місце промерзання каналізаційної труби. Відкрийте проміжний колодязь між будинком і загальної каналізаційною трубою і перевірте, чи надходить сюди стічна вода з дому. Бути може, труба промерзла прямо під стіною: в цьому випадку проміжний колодязь і каналізаційна труба, яка виходить з дому, будуть сухими. А значить, відігрівати доведеться трубу, що виводить стічні води з дому. Якщо ж у проміжному колодязі скупчилися нечистоти, які не проходять, лід знаходиться в трубі, що з'єднує проміжний колодязь із загальною каналізаційною трубою.
3
Помістіть ТЕН в очищену від нечистот трубу, в якій утворилася пробка. Засовуйте до упору. Після це включите штепсель в розетку. Вже дуже скоро ви побачите, як з труби буде сочитися тоненька цівка талої води. У випадку, якщо відігрівати каналізаційна труба металева (з діаметром 15 сантиметрів), просування Тена виконайте через 2,5-3 години, а якщо труба керамічна - 4,5-5 годин. Перед тим як переміщати ТЕН, обов'язково обесточьте його. І так продовжуйте процедуру до тих пір, поки стічні води не почнуть вільно йти в каналізацію.
4
Найкраще розтоплювання льоду в каналізаційній трубі починати проводити вночі: пізно ввечері встановіть ТЕН в промерзлу трубу, увімкніть його в електромережу і залиште на ніч. Потім вранці змініть положення Тена. Наступна зміна положення обігрівача? по поверненню з роботи і так далі.
5
Дотримуйтесь правил електробезпеки, всі роботи виконуйте виключно в рукавичках.
Вам потрібна дуже холодна вода, а в морозилці є тільки кубики льоду? Або риба, яку ви принесли з супермаркету, покрита тонкою крижаною глазур'ю, а готувати вечерю треба вже зараз? З якою б околокулінарной проблемою ви не зіткнулися, вам знадобиться розморозити лід. Зробити це в домашніх умовах можна досить швидко. Не обов'язково пам'ятати закони фізики - достатньо засвоїти кілька простих способів.
Інструкція
1
Розтопити лід у харчових цілях можна на водяній бані. Для цього покладіть лід в емальований посуд і поставте її в таку ж ємність побільше розміром. У велику каструлю налийте воду. Запаліть плиту, поставте ємності (одну в іншій) на конфорку. Зачекайте, поки вода у великій ємності нагріється і розтопить лід у малій.
2
Якщо вам потрібно розтопити лід, який більше не знадобиться, наприклад, прибрати крижану оболонку з мороженої риби, скористайтеся водою з-під крана. Також розтанути лід можна. посипавши його харчовою сіллю. Але процес це нешвидкий.
3
Киньте шматочки льоду на суху сковорідку і поставте її на запалену плиту. З шипінням лід розтане за нетривалий час.
4
Якщо вам потрібно, щоб лід танув поступово, просто викладіть його в ємність і поставте в тепле місце, наприклад, поряд з батареєю. Чим дрібніше будуть шматочки льоду, тим швидше вони розтопляться від перепаду температур.
Корисна порада
- Можна обернути шматочок льоду в аллюмінієвую фольгу, щоб він розтанув швидше. Фольга добре проводить тепло і прискорить процес танення.