Як дізнатися кислотність шлунка. Як визначити кислотність шлунка.

Травний процес відбувається за безпосередньої участі шлункового соку, який складається з соляної кислоти, ферментів і ще ряду речовин, необхідних для розщеплення їжі. Крім цього в ньому присутня слиз, що захищає стінки шлунка від впливу кислоти. Однак деякі хвороби шлунково-кишкового тракту, нервової та ендокринної систем можуть змінити його склад і викликати підвищену або знижену його кислотність.
Інструкція
1
При зниженій кислотності шлункового соку кожний прийом їжі супроводжується тривалим відчуттям важкості в шлунку. Це відчуття пов'язано зі слабким травним процесом через недостатню продукції соляної кислоти, компоненти якої і переварюють їжу. Оскільки шлунковий сік має бактерицидну (знезаражувальним) дією, його знижена вироблення призводить до обсіменіння вмісту шлунка бактеріями, які надходять разом з їжею, що викликає бродіння, гниття і проявляється тухлої відрижкою і нудотою.
2
Проникаючи в стані бродіння в кишечник, харчові маси порушують його мікрофлору, і викликають диспепсичні розлади - пронос, метеоризм, бурчання і здуття кишечника. На тлі зниженої кислотності шлункового соку, через недостатнє всмоктування з їжі всіх необхідних речовин, часто розвиваються авітамінози. Також, через зниження в шлунковому соку рівня особливої речовини - внутрішнього чинника Касла, що відповідає за всмоктування вітаміну В12, за участю якого відбувається дозрівання червоних клітин крові, може виникнути тяжка форма анемії.
3
Підвищена кислотність проявляється іншими ознаками. Високий вміст соляної кислоти викликає пошкодження слизової стінок шлунка . Виразкова поверхня досить болісно реагує на надходження їжі, тому кожний прийом їжі супроводжується різким болем.
4
Характерною ознакою підвищеної кислотності шлункового соку є печія - пекучий біль по ходу стравоходу, а також кисла відрижка, запори, в окремих випадках блювота з домішкою слизу, шлункового соку і жовчі. Підвищена секреція часто викликає голодні спазми (болі на голодний шлунок), оскільки кислота починає роз'їдати слизову і стінки шлунка . Нерідко посилена продукція соляної кислоти призводить до виразкової хвороби.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yrWFcop3-uQ