Як прати фіранки. Як гладити вуаль.

Фіранки і штори є найважливішим елементом текстильного декору квартири. І їх стан повинен бути бездоганним. Щільні портьєри і штори необхідно прати один раз на рік, а легкий тюль доведеться піддавати чищенню кожні чотири місяці. Але робити це треба правильно, щоб спроба заощадити кошти на хімчистці, не привела до витрат на покупку нових штор.
Вам знадобиться
  • - Праска;
  • - м'яке миючий засіб;
  • - сіль;
  • - дитяче мило;
  • - пилосос;
  • - марля.
Інструкція
1
Перед пранням перевірте стійкість забарвлення тканини, з якої зшиті фіранки. З підгину або інший непомітною частини фіранки витягніть одну нитку. Намочіть її, помістіть між двома шматками білої тканини і пропрасуйте дуже гарячою праскою. Якщо на тканині залишиться слід, значить, ці фіранки можна піддавати тільки сухому чищенню в спеціалізованому салоні.
2
Якщо в комплекті зі шторами йде жорсткий ламбрекен, вам доведеться віддавати в чистку весь комплект, навіть при стійкому забарвленню тканини. Ламбрекени на жорсткій клейовий основі підлягають тільки сухому чищенню, а прання може злегка змінити колір фіранок. Тому можлива поява різниці у відтінку між ламбрекеном і основними полотнищами штор.
3
Зніміть фіранки з карнизів, видаліть всі гачки або затиски. Ретельно витрусити пил, а штори з щільної ворсової тканини додатково пропилесосьте. На щітку намотайте вологу марлю, щоб тканина не засмоктувало всередину.
4
Перевірте шви, що розійшлися місця відремонтуйте. Подрежьте стирчать нитки.
5
З особливою увагою поставтеся до сильно забрудненим штор. Окремі плями заперіть з дитячим милом або обробіть засобом для виведення плям. Потім замочіть штори в теплій воді з додаванням м'якого миючого засобу або засоби спеціально призначеного для попереднього замочування. Потримайте тканину в розчині близько півтори години.
6
Особливий підхід потрібен фіранкам з тюлю. Спочатку кілька разів прополощіть їх у холодній воді, а в теплу воду для замочування додайте трохи солі. Тюль краще прати, не використовуючи пральний порошок. В якості миючого засобу використовуйте мильний розчин або шампунь для волосся. Від звичайного порошку тюль може пожовтіти.
7
Стирайте фіранки на делікатному режимі, температура прання не вище 60 градусів. Не вибирайте занадто сильний віджимання. Він деформує тканину, а добре пропрасувати великі полотнища вам буде складно.
8
Злегка вологі штори розвісьте для стікання зайвої вологи на рамі з пластикових або дерев'яних рейок. Потім тонкий тюль можна відразу повісити на місце. При висиханні він витягнеться і сам прийме потрібну форму. Фіранки з бавовни, парчі або сумішевих тканин злегка вологими гладять праскою. Перед прасуванням виберіть потрібний режим, пропрасувавши тканину в прихованому від очей місці.
9
У літній час фіранки піддаються справжньою атаці з боку вуличного пилу. Тому в середині літа обов'язково виперіть їх. Оптимальний варіант завести два комплекти фіранок: літній і зимовий. Зимові штори можуть бути з щільної важкої тканини, а літні нехай будуть легкими і стійкими до прання і вигорання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yXOYGWmUWPA
Пральна машина- автомат суттєво полегшила життя сучасним господиням. У неї є програми для прання будь-якого білизни, при будь-якій температурі і численні програми віджимання і сушки. Необхідності прати руками просто немає. Щоб речі добре відпиралися, що не линяли і виглядали як нові, а машина довго служила, потрібно правильно робити завантаження білизни, не перевищуючи допустимі норми по даній програмі прання, засипати потрібний порошок і засоби для захисту машини від накипу, яка нерідко призводить до поломки.
Інструкція
1
Все білизна розсортуйте за кольором, виду тканини і по допустимій температурі прання зазначеної на етикетці.
2
Біле бавовняну білизну періть при температурі 60-90 градусів і завантажуйте машину по гранично допустимій нормі зазначеної від виробника. Всі білизна перевірте на наявність сторонніх предметів, завантажте в машинку, закрийте дверку. У відсік для порошку насипте порошок для машини- автомат , який призначений для прання білої білизни. Якщо ви перете рідким порошком, то його можна залити безпосередньо в барабан машини перед завантаженням або у відсік для порошку при запуску машини. Кондиціонер для білизни налийте у відсік для кондиціонера до вказаної відмітки. Встановіть потрібний температурний режим, потрібні обороти віджимання і натисніть кнопку «пуск». Температурний режим можна виставляти вказаний на пранні за даною програмою або нижче.
3
Все кольорове білизна періть окремо на програмі для кольорової білизни і при відповідному температурному режимі. Прати кольорове білизна можна рідким засобом або порошком з позначкою «колор». Якщо кольорове прати порошком для білого білизни, то воно швидко втратить первісний колір.
4
Речі з вовни та в'язані речі періть на спеціальній програмі і рідким засобом, призначеним для прання речей з шерсті і кашеміру.
5
Тонке і шовкову білизну потрібно прати окремо на спеціальній програмі. Закладайте всього 2-3 речі з тонкої білизни. Програму "сушка" не використовуйте. Віджим не ставте зовсім або ставте мінімальний. Використовуйте рідкий засіб для прання делікатних тканин.
6
Якщо при пранні ви не додаєте спеціальний засіб, що захищає пральну машину, барабан і нагрівальні елементи від накипу, то один раз на місяць використовуйте спеціальний засіб від накипу і вмикайте програму без завантаження білизни. Від накипу можна використовувати лимонну кислоту, яка продається в пакетах у вигляді порошку. Засинайте один раз на місяць 10 пакетів лимонної кислоти і включайте програму без завантаження білизни.
Зверніть увагу
Серед основних переваг використання такого засоби побутової хімії, як рідкий порошок для прання, необхідно відзначити: більш дбайливе вплив на тканину; відсутність так званої «порошкової пилу», потрапляє в дихальні шляхи і викликає алергічні реакції, що особливо актуально для людей з чутливою шкірою
Корисна порада
Найкращим чином «рідкі порошки» підходять для прання слабозагрязненного білизни. При цьому ви можете одночасно прати білизну різних забарвлень, звичайно, за умови, що до складу засобу входять добавки, що перешкоджають переносу барвника на тканину, а прання ви проводите при низькій температурі (30-40 ° C). У сучасних пральних машинах навіть передбачені спеціальні програми прання для слабозагрязненного білизни.