Як сформулювати тезу.

Спірні питання вирішуються шляхом позначення твердження, яке потрібно довести або спростувати. Грамотно сформульований тезу дозволяє усвідомити, що саме потрібно довести і підібрати обгрунтовані аргументи.
Інструкція
1
Перед тим як висловлювати тезу , визначте для себе мету вашого докази. Навіщо вам знадобилося переконати людей істині того чи іншого висловлювання? Ви повинні представляти аудиторію, перед якою ви будете виступати. Чим більше ви про неї знаєте, тим легше буде сформулювати тезу і приводити аргументи. Дізнайтеся, чим цікавиться ваша аудиторія, які її потреби. На основі цієї інформації складіть ключові слова.
2
Теза має бути ясним і чітким. Щоб вас правильно зрозуміли, зважуйте кожне слово. Намагайтеся уникати слів із завідомо розпливчастим значенням, наприклад, справедливість, молодь, сердечні справи. Конкретизуйте узагальнені слова і словосполучення (несприятлива обстановка, місцеві жителі). Не вибирайте в якості тезу а цілком очевидні факти або аксіоми. Приміром, немає сенсу доводити те, що Волга впадає в Каспійське море, і т.д. В якості тезу а використовуйте стверджувальне або негативне пропозицію.
3
Після того як тезу сформульований, озвучений і з'ясований аудиторією, ви повинні привести аргументи на користь або проти нього. Зберігайте тезу дослівно в тій формі, в якій він був заявлений. Не відступайте від теми, інакше може відбутися втрата тезу а. Здавалося б, забути про власний затвердження неможливо, однак, в процесі міркування в свідомості виникає асоціативний ряд. Одна думка чіпляється за іншу, і часто людина забуває про те, з чого почав.
4
Уникайте підміни тезу а. Інакше ви не тільки не переконаєте аудиторію, але і заблукаєте у власних аргументах. Внесення змін до початкове твердження допускається тільки тоді, коли вони були прояснені і уточнені в ході конструктивної бесіди з опонентом. Кожна зміна має бути зафіксовано і обумовлено обома сторонами.