Як розмножувати садову суницю. Як розмножити суницю садову.

Садова суниця - одне з найпоширеніших рослин на дачних ділянках. Існує величезна кількість різних сортів. Але що робити, якщо ви придбали тільки 2-3 кущика врожайною суниці? Як же їх розмножити?
Інструкція
1
Зробити це можна трьома способами. Найбільш поширене розмноження вусами, які з'являються після цвітіння суниці. В залежності від сорту кількість вусів може бути до 30 штук. На кожному пагоні утворюються кілька розеток. Посадіть куплені кущики суниці в родючий грунт на відстані 30-40 см один від одного. В кінці літа з'являться вуса. Дочекайтеся, коли на них сформуються сильні розетки і присипте вологою землею перші 2-3 на кожному пагоні. Решта розетки краще відрізати й викинути, вони не дадуть врожайних кустов.Осенью або ранньою весною викопайте вкорінені кущики і посадіть на окрему грядку. При достатньому поливі, своєчасної прополюванні та розпушуванні грунту можна отримати з них урожай ягід уже в перший рік.
2
Суницю можна розмножувати діленням куща. Цей спосіб особливо підходить для ремонтантних сортів, які не дають вуса або мають їх зовсім мало. Восени або навесні викопайте 2-4-х річний кущ суниці, розділіть його на кілька частин і розсадите на новій грядці.
3
Щоб отримати нові сорти, суницю розмножують насінням. Зберіть самі великі ягоди, лезом зріжте з них тонкий шар з насінням і покладіть сушитися на аркуші паперу або тканину. Потім розімніть, щоб насіння відділилися від мезги, і зберігайте їх у сухому місці до середини зими. На початку лютого посійте насіння суниці в ящики з земляною сумішшю (2 частини листового перегною, 1 частина землі і 1 частина піску). Сійте неглибоко, на 0,5 мм у вологий грунт. Зверху ящики прикрийте склом або плівкою. При температурі 20-25 градусів насіння сходить на 8-12 день. Поставте ящики на світле місце. Поливайте розсаду з піддона або оббризкуйте, один раз на добу злегка відсувайте скло для провітрювання. З часом приберіть его.Отпікіруйте сходи, коли з'явиться перший справжній лист. Повторно проведіть пікіровку, коли розсада буде мати 4-5 листочків. Виносьте її на відкрите повітря для гарту. У травні висадіть суницю на постійне місце у відкритий грунт.
Зверніть увагу
Беріть розетки тільки від кущів другого або третього року вегетації, тоді можна розраховувати на хороший урожай нових посадок.
Корисна порада
При розмноженні суниці вусами, бажано видалити всі квіткові бруньки, щоб плодоношення не послабляти розвиток розеток.
Садова суниця завоювала визнання садівників завдяки своїм смаковим якостям і легкості у вирощуванні. Розмножують цю ягоду трьома способами: вусами, діленням куща і насінням.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - пікірувальні ящики;
  • - скло;
  • - грунтова суміш.
Інструкція
1
Розмноження усаміЕто найпоширеніший спосіб розмноження суниці садової. У період вегетації на маточному кущі утворюються пагони з кількома розетками. Для отримання хорошого врожаю їх рекомендується вчасно видаляти, але якщо ви хочете отримати новий посадковий матеріал, виділіть особливо врожайні кущі 2-3 річного віку і залиште на пагонах не більше 2-3 розеток. Коли молоді рослини укореняться, відокремте їх і пересадите на нову грядку.
2
Розмноження суниці поділом кустаЕтот спосіб застосовується для ремонтантної суниці садової, яка дає дуже мало вусів, а деякі сорти зовсім не утворюють довгі пагони з розетками. Замість них формується багато коротких відростків. При розподілі маточного куща, бажано трирічного, акуратно від'єднайте молоді рослини, які мають розвинену верхівкову бруньку, кілька листів і хорошу кореневу систему.
3
Розмноження насінням Даний варіант, як правило, застосовується селекціонерами для одержання нових сортів. Але можна купити пакетик з насінням популярного сорту і в магазині, а потім виростити розсаду. Якщо ви хочете поекспериментувати, зберіть в липні-серпні стиглі ягоди з вподобаних кущів. Потім акуратно зріжте шар з насінням і розкладіть сушитися. Після чого відокремте насіння від сухої мезги. Можна ягоди просто замочити, у воді відокремити насіння від м'якоті, а потім добре просушити. Зберігати отриманий насіннєвий матеріал можна до 3 років.
4
Взимку (у лютому) приготуйте пікірувальні ящики, насипте в них суміш з 2 частин листового перегною, 1 частини дернової землі і 1 частини піску. Не забудьте на дно покласти дренаж з битої цегли. Зволожите грунт і посійте насіння суниці рядками на відстані 5 см між кожним. Так як насіння дуже дрібні, поглибте їх тільки на півсантиметра. Прикрийте склом і поставте в приміщення з температурою 20-25оС. При необхідності поверхню грунту зволожите за допомогою розпилювача.
5
Через 8-12 днів з'являться перші паростки. Перенесіть ящики на освітлене місце, а коли у молодих кущиків сформується перший справжній лист, отпікіруйте через 2-3 см. Доглядайте за розсадою, поливайте вчасно. При появі 4-5 листа повторно проведіть пікіровку. Тепер розсадите кущики на відстані 5х5 см. В кінці травня розсаду можна висаджувати у відкритий грунт, попередньо привчивши її протягом тижня до відкритого повітрю.