Як ловити миня взимку.

Налим - це єдина прісноводна риба сімейства тріскових. Для налима осінь і зима - сама благодатна пора, на відміну від інших риб. Чим для інших риб погода гірше, тим для миня краще. В північних річках Росії, де умови для них більш сприятливі, мині там іноді досягають метрової довжини при вазі 15-20 кг. Враховуйте це при плануванні місця риболовлі.
Вам знадобиться
  • Підлідна снасть
  • Живці або насадки
  • Теплий одяг
  • Кригобури
Інструкція
1
Для початку потрібно вибрати місце для риболовлі, враховуючи рельєф дна. Минь вважається холодолюбивих рибою і мешкає в безпосередній близькості від дна. Як тільки знайшлися глибокі місця, потрібно пробурити там лунки.
2
Якщо місця лову постійні, і минь там стоїть досить довго, є сенс підгодувати лунки для більш успішної риболовлі. Так як минь є хижою рибою, то притягнути його до місця лову можуть будь тваринні продукти: відходи бойні виробництва, кишки і м'ясо битої птиці, бичача кров.
3
Після буріння лунок потрібно зібрати снасть для упіймання миня. Якщо обрано спосіб лову блеснением, то потрібно врахувати, що риба воліє приманки сріблястого кольору і з металевим дзвоном. Минь дуже любить звук удару частин болісно один про одного, свого роду брязкання. Якщо ж в наявності є живець, то потрібно оснастити гачок пескаріка або ершом. Це улюблена їжа миня, бо піскар і йорж мешкають в одному донному слові з минем.
4
Блешнями налима на відстані 12-20 см від дна, за класичним сценарієм: підйом блешні, скидання, пауза і знову підйом. Бажано, щоб блешня злегка чиркала по дну і піднімала хмарка каламуті. Це теж приваблює рибу. Великі мині практично не піднімаються від дна, тому грати блешнею потрібно близько грунту.
5
Після того, як клювання сталася (при цьому кивок незначно зміщується, і виникає відчуття, що снасть зачепилася за водорості), починається виведення. Через те, що минь донна риба, при найменшій небезпеці він прагне сховатися в нору, тому виважівать його потрібно наполегливо, але акуратно.
Зверніть увагу
Якщо концентрація риби невелика, то немає сенсу сидіти і блеснить всю ніч, простіше поставити стаціонарну снасть.
Корисна порада
У рибалок є прикмета, що якщо добре ловляться йоржі, то в цьому місці велика вірогідність упіймання миня.