Чому збільшена печінка.

Збільшення печінки доктора називають гепатомегалией. Причин цього явища багато. Але в будь-якому випадку, ця недуга є тривожною ознакою і може означати наявність в організмі серйозного захворювання.
Як правило, при невеликій гепатомегалии немає ніяких тривожних симптомів. Але якщо процес затягнувся, то людина починає відчувати важкість у животі. Також більшість захворювань печінки супроводжується нудотою, втратою ваги, жовтяницею, хронічної слабкістю. Для виявлення причини нездужання необхідно провести ряд аналізів, тому необхідно звернутися до лікаря. Причин для збільшення печінки безліч, але основними є вірусні інфекції, сидячий спосіб життя, неправильне харчування, зловживання алкоголем, прийом деяких ліків, токсини, генетичні нарушенія.Гепатіт - запалення печінки з наступним відмиранням ділянок печінкової тканини. Основною причиною хвороби є віруси, вживання алкоголю, застій жовчі в печінці. Розрізняють гострий і хронічний гепатити. Симптомами можуть бути збільшення печінки, зниження працездатності, біль в правому підребер'ї, підвищення температури, жовтушність білків очей і шкіри, відрижка з гірким присмаком, потемніння сечі та ін. В крові хворого людини виявляються властиві для гепатиту зміни: збільшення білірубіну, специфічні маркери вірусів. цироз печінки. До цього захворювання можуть привести отруєння фтором, антибіотиками, миш'яком. Але в половині випадків цироз - це недолікований вірусний гепатит. Під час цієї хвороби вмирає частина клітин печінки, тому виникають небезпечні зміни печінки і порушення функцій всього організму. Це призводить до проблем з травленням, змінам стільця, виснаження, хронічної жовтяниці. Якщо вчасно не вжити заходів, то симптоми стають яскравішими. З'являється температура, різкі болі в області живота через те, що печінку збільшується. Можливі стілець і блювота з кров'ю, водянка живота, на шкірі живота можна побачити малюнок вен (симптом голови медузи). Також причинами збільшення печінки можуть бути аутоімунні захворювання, метаболічний синдром, хронічна серцева недостатність, венозний тромбоз, блокування вен печінки.
Збільшення печінки, або, якщо говорити науковою мовою, гепатомагалія, безпосередньо вказує на її захворювання. Однак у багатьох людей, незважаючи на хворобу, цей орган все ж має нормальний, а іноді навіть зменшений розмір.
Зазвичай невелике збільшення печінки в розмірах протікає без будь-яких симптомів. Лише коли цей процес заходить занадто далеко, виникають відчуття тяжкості в області живота, дискомфорт, відчуття переповненості в верхніх його відділах. Крім іншого, переважна більшість захворювань печінки супроводжується також такими неприємними симптомами як нудота, жовтяниця, втрата ваги, слабкість, хронічна усталость.Еслі ви запідозрили недобре, краще відразу ж звернутися до лікаря. Навіть під час звичайного огляду він може виявити збільшення печінки. Якщо печінка швидко збільшується в розмірах, то вона буде болісно реагувати на пальпацію. Процедура огляду відбувається наступним чином: лікар, пальпіруя печінку через черевну стінку, оцінює її розмір, а також звертає увагу на її щільність, форму, болючість. Так, якщо печінка збільшилася внаслідок скупчення крові, жировій інфільтрації або гострого гепатиту, то вона м'яка на дотик. Якщо ж на дотик вона тверда і має неправильну форму, то це свідчить про таке захворювання як цироз. Наявність вузлів, виразно відчутних при пальпації, як правило, вказує на злоякісну опухоль.Однако під час огляду лікар може не виявити причини збільшення печінки. Щоб дізнатися, що послужило розвитку гепатмегаліі, необхідно здати певні аналізи. В першу чергу потрібно здати аналізи крові, за допомогою яких визначається активність печінкових ферментів, а також інші порушення, пов'язані із захворюваннями печінки. Обов'язково слід пройти ультразвукове обстеження або комп'ютерну томографію, яка дозволить об'єктивно оцінити розміри і зовнішні зміни печінки. Біопсія печінки необхідна, щоб виявити можливу жирову хворобу або рак, а за допомогою магнітно-резонансної томографії перевіряють жовчні протокі.Прічін збільшення печінки може бути багато, причому досить часто цей орган змінює свої розміри з різних причин. Якщо печінка запалена або має місце жирова дистрофія органу, то це викликається інфекціями, дією токсинів, деяких ліків, гепатитом, аутоімунними захворюваннями, генетичними порушеннями. Кіста і пухлина, яка поширилася на печінку, викликають на ній утворення аномальних наростів. Часто збільшення печінки пов'язано з такими проблемами з кровообігом як венозний тромбоз, хронічна серцева недостатність, блокування дрібних судин печінки.