Як в'язати квадрат.

За допомогою гачка і ниток можна створити величезну кількість різноманітних красивих та практичних речей. Наприклад, можна зв'язати квадратик довільного розміру і використовувати його як серветку або ж зв'язати кілька таких квадратиків і зробити з них скатертину, покривало і ще безліч інших речей.
Інструкція
1
Зробіть ланцюжок з чотирьох повітряних петель, замкніть її в колечко. При цьому зробіть одну щільну петлю в повітряної петлі.
2
Далі в'яжіть за таким алгоритмом: 1 повітряна петля, 2 щільних петлі в наступній повітряної петлі, 3 щільних петлі в кожній наступній повітряної петлі, 1 щільна петля в тій зашморгу, в якій пров'язані дві перших петлі. Введіть гачок між горизонтальними частинами першою щільною петлі попереднього ряду, витягніть нитку, не утворюючи петлі.
3
Продовжуйте в'язати таким чином: 1 повітряна петля, 2 щільних петлі в простягнутою петлі. Далі робіть 3 щільних петлі в другій з трьох щільних петель, які утворюють кут і ще 1 щільну петлю у всіх інших петлях попереднього ряду. Продовжуйте в'язати, пров'язуючи початок і кінець кожного ряду так, як описано вище.
4
Ви так само можете пов'язати ажурний красивий квадрат дещо іншим способом. Зробіть 13 повітряних петель і з'єднайте їх в колечко.
5
Перший ряд в'яжіть таким чином: 1 щільна петля в першій повітряної, 5 повітряних петель, 1 щільна петля в четвертій повітряної, 5 повітряних петель, 1 щільна петля в сьомий повітряної, 5 повітряних петель, 1 щільна петля в десятій повітряної , 5 повітряних петель, 1 щільна петля в тринадцятої повітряної.
6
Другий ряд в'яжіть так: 1 щільна петля в першій щільною петлі попереднього ряду, 1 щільна петля в першій з п'яти повітряних петель, 5 повітряних петель, 1 щільна петля в п'ятій повітряної петлі попереднього ряду. Далі в'яжіть за цим алгоритмом три рази, в третій раз перервіть ряд на 5 повітряних петлях.
7
Третій ряд в'яжіть так: 5 щільних петель в трьох нижніх щільних петлях і повітряної петлі, 5 повітряних петель, 5 щільних і так далі.
8
В четвертому ряду продовжуйте додаток і зробіть першу петлю для мушки після третьої щільною петлі в кожному трикутнику. У наступних рядах збільшуйте мушки доти, поки квадрат не почне тієї величини, яка вам потрібна. Цвітну нитку вводите в в'язання тільки при в'язанні мушок, обривайте її кожен раз, коли група мушок буде окончена.Теперь ви можете в'язати квадратики і знаходити їм саме різне застосування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LmPMXux1hkY
В'язання гачком - це дуже цікавий вид рукоділля. З його допомогою можна створювати найрізноманітніші речі - від дрібниць для кухні до ковдр, штор та одягу. Один з найбільш багатофункціональних мотивів в такому в'язанні - це так званий «бабусин квадрат». Як же його зв'язати?
Вам знадобиться
  • - нитки як мінімум двох кольорів;
  • - гачок.
Інструкція
1
Підберіть відповідні матеріали для в'язання. Специфіка бабусиного квадрата в тому, що він в'яжеться з ниток різних кольорів. Підберіть два, три або чотири відтінки пряжі, цікаво поєднуються між собою. При цьому вона повинна бути однієї товщини і текстури. Наприклад, можна вибрати часто використовувані для в'язання гачком нитки «Ірис». Також при необхідності купіть гачок, відповідний за розміром до пряжі. У цьому вам допоможе продавець-консультант магазину товарів для рукоділля.
2
Почніть в'язати мотив. Зробіть п'ять-шість повітряних петель і з'єднайте їх між собою в кільце.
3
Сформуйте квадрат. Для цього вийшло кільце обв'яжіть стовпчиками з накидом. Почніть з трьох повітряних петель, потім доповніть їх трьома стовпчиками, зробіть ще дві петлі. Мотив повинен повторюватися чотири рази. Потім останню повітряну петлю з'єднайте з самим крайнім стовпчик з петель. У вас має вийти квадрат.
4
Поміняйте нитка. Для цього закріпіть стару непомітним вузликом, відріжте так, щоб кінець не був видний, потім прив'яжіть нову. Закріплювати її краще в кутку. Продовжіть в'язання. На ланцюжку з дух петель першого ряду зв'яжіть групу з трьох стовпчиків з накидом і дві повітряні петлі. Стовпчики повинні бути пов'язані так, щоб нитки нового кольору повністю закривали повітряні петлі першого ряду. Далі повторіть мотив на стовпчиках з накидом попереднього ряду. Обв'яжіть їм весь квадрат. На кожну сторону має припадати вже по три групи стовпчиків.
5
Третій ряд в'яжіть аналогічно попереднім. Можете поміняти колір пряжі або залишити його колишнім. Зв'яжіть мінімум чотири ряди, можна і більше. Після цього ваш квадрат буде готовий. Акуратно закріпіть вузлом нитка, обріжте її. Одержаний мотив нитка водою і акуратно пропрасувати праскою через тканину. З подібних квадратів можна зробити найрізноманітніші речі: ковдру, плед, кухонну скатертину. Також цікаво виглядає одяг, створена з таких мотивів. Скріплюються вони або в'язанням, або швами.