Як спаяти акумулятори.

Будь-яка пайка вимагає акуратності і певних навичок, а пайка акумуляторів - тим більше. Існує велика ймовірність перегріти акумулятор, і можна його викидати. Але все ж цю процедуру можна зробити самому при наявності паяльника, деяких інструментів і прямих рук. Очі бояться, руки роблять, як мовиться, так що сміливо в бій!
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - припой;
  • - флюс;
  • - каніфоль;
  • - водневий апарат.
Інструкція
1
Акуратно зачистите поверхню акумулятора. Щоб запобігти швидке окислення, нанесіть флюси на зачищені місця. Вони підвищать плинність розплавленого припою, і пайка вийде більш міцною. При роботі з акумуляторами краще не використовувати тугоплавкі припої, так як вони потребують більш високій температурі, яку акумулятор може не витримати.
2
Виберіть легкоплавкий припой - він не такий міцний, як тугоплавкий, але підійде для акумуляторів. Є також дуже легкоплавкие сплави з ще більш низькою температурою плавлення (близько 100 градусів), але вони, на жаль, ще менш міцні. Вони застосовні для пайки транзисторів і кристалів.
3
Під час пайки використовуйте різні флюси, щоб захистити поверхню металу і поліпшити змочування припоєм металевої поверхні акумулятора. Ці дії необхідні, тому що під час пайки температура сильно зростає, і збільшується швидкість окислення, через що припой гірше змочує деталі. Для спайки акумуляторів підійдуть флюси, що оберігають нагріту металеву поверхню від окислення. В цьому випадку відмінно підійде каніфоль.
4
Протирайте спайку серветкою, попередньо змочивши її в ацетоні, незалежно від використовуваного виду флюсу. Також прочищуйте спайку щіткою, змоченою розчинником, для видалення залишків бруду і флюсу.
5
Якщо ви не знайшли нічого крім свинцю, будьте обережні, бо він вельми легкоплавкий. Навіть саме малий час знаходження свинцю в пальнику викличе розплавлення. Тому під час пайки поставте пальник паралельно місцем пайки, а не направляйте безпосередньо на нього.
6
Чи не застосовуйте припои, які складаються з олова, якщо самі акумулятори виготовлені зі свинцю. Олова розчиняється в електроліті, тому використовуйте тільки свинець. Слідкуйте за полум'ям водневого апарату, щоб воно надмірно НЕ Поплава свинець і не зіпсувало акумулятор. Довжина полум'я ниппеля повинна бути в межах 15ти міліметрів.