Як розрахувати гектар.

Заходи площ у різних народів відрізняються. На Русі земельні ділянки вимірювали десятиною, причому існуючі види цього заходу відрізнялися і за площею, і за назвою. У словнику В. Даля описані казенна, сотенна, кругла, астраханська десятини, і використовувалися вони аж до введення метричної системи заходів.
Вам знадобиться
  • - сажень;
  • - мотузка;
  • - GPS навігатор.
Інструкція
1
Зверніть увагу, що поняття « гектар » теж має відношення до десятини - 1 га. дорівнює 11/12 десятини. Старі заходи забуті і давно не вживаються, хоча їх назви зустрічаються, наприклад, в літературних творах. Можливо, ви чули, що таке верста, сажень, лікоть, крок - всі ці заходи мали певне значення. Верста - це 500 сажнів або 1066,8 м, крок дорівнює 71 см. В старовину великі відстані міряли верстами. Сьогодні можна скористатися формулою розрахунку площі і знайти твір довжини і ширини ділянки.
2
Майте на увазі, що один гектар - це ділянка зі сторонами 100 * 100 м або 10 000 кв.м. Якщо гектар розраховувати сотками, то вийде 100 соток, тому як сотка дорівнює 100 кв.м. Раніше щоб розрахувати такий великий шмат землі, хлібороби використовували дерев'яний сажень. Цей захід розрізнялася за призначенням і величиною, наприклад, косий сажень - 2,48 м, або махова сажень - 1,76 м. Пізніше для цих цілей використовували мотузку.
3
Розрахуйте великі ділянки землі за допомогою складних технологічних пристроїв, наприклад, GPS приймача, яким обладнаний автомобіль. За допомогою GPS навігатора ви зможете об'єктивно оцінити межі ділянки і уточнити його розташування. Позначивши кордону поля, створіть електронну карту - занесіть дані в комп'ютер.
4
Щоб подивитися реальні розміри ділянки, використовуйте супутникові системи навігації. Для сільськогосподарських угідь така система може бути дуже корисна. Ви зможете уточнити специфіку кожного поля, обстежити врожайність, а зафіксовану інформацію використовувати для майбутніх посівів. Сплануйте графіки проведення робіт, потреби в техніці, ГСМ, насінні та добривах. Ця система може бути зручна і для садівничих товариств, так як, розрахувавши врожайність, можна визначити «цінність» кожної ділянки окремо.
Корисна порада
Проаналізуйте отримані дані і створіть технологічну карту, яку можна використовувати для більш точного землеробства.