Як зустрічати Новий рік по-східному.

У кожній країні Сходу існують різні звичаї зустрічати Новий рік . Але скрізь він вважається сімейним святом. Також там є певні буддистські традиції, об'єднують їх в одну канву для всіх східних держав Азії. Європейські люди теж іноді справляють це свято, переймаючи східні звички. Як незвично зустріти Новий рік ?
Інструкція
1
Новий рік по-східному зустрічайте в перший день зимового молодика. Дата урочистості завжди настає в різний час за місячним календарем. Вона припадає на період між 20 січня і 20 лютого, тому вирахувати її. Кожне святкування початку рік а відзначайте по-особливому - відповідно до того з дванадцяти тварин, яким згідно з давньою легендою Будда віддав по одному рік у правління на Землі: Півневі, Мавпу, вівці, Коні, Змії, і Свині. А також Собаці, Дракону, Зайцю, Тигру, Бику і Щуру.
2
Тобто при зустрічі Нового рік а догоджати його володареві - готуйте саме ті страви, які воліє цей звір. Подобающе прикрасьте оселю: помістіть на чільне місце зображення або фігурку символу рік а. Чи не гнівіть тварина, інакше весь рік пройде невдало. Залежно від того, на яку цифру закінчується рік , він належить певній символіці. Наприклад, 9 і 8 вважайте рік ами жовтого кольору, 7 і 6 - червоного, 5 і 4 - синього, 3 і 2 - чорного, 1 і 0 - білого. Одягайтеся в свято відповідно кольору рік а.
3
Приготування до зустрічі Нового рік а починайте задовго до нього. Проведіть у житло генеральне прибирання. Оплатіть заздалегідь всі податки і заборгованості, щоб вступити в новий період без боргів. На воротах будинку або на дверях прикріпіть соснові гілки. На стінах повісьте стрічечки з монетками, маски людей, ліхтарики і записки з побажаннями у вигляді чотиривіршів. Згідно з фен-шуй, для удачі в навчанні та кар'єрі повісьте блискучу мішуру на північному сході і півночі. Для успіхів у справах і здоров'я прикрасьте центр будинку блискучим переливаються або електричним ліхтариком. Чи не прикрашайте дощиком і серпантином дзеркало і ліжко, щоб не навести на себе конфлікти і розчарування.
4
Святкуйте Східний Новий рік 15 днів, протягом яких носите тільки новий одяг. Для святкового столу приготуйте морепродукти, круглі коржі з рисового борошна на олії, квасоля, рисовий суп, макарони, м'ясо та трикутні пельмені, приправлені гострими часниковими і соєвими соусами, салати та солодощі. Кожен вид блюд ставте в певне місце. Фрукти і страви з рису ставте посередині столу. М'ясні страви розташовуйте на західній стороні, а рибні на східній. Решта страви ставте в вільних місцях.
5
В день початку Нового рік а відвідайте всіх родичів, вклоніться в ноги старшим з них. Потім обміняйтеся подарунками. В числі подарунків даруєте дорослим та дітям монетки, загорнуті у паперову упаковку червоного кольору. Це означає побажання добробуту і процвітання. Крім цього прийнято дарувати і дорогі подарунки. Перед початком святкування пом'яніть своїх предків біля жертовного столика. На ньому поставте рис з водою, горілку та запалені пахощі.
6
На площі візьміть участь в грандіозних ходах і масових костюмованих уявленнях з феєрверками, ходулями, вибухами петард, паперовими драконами і тиграми. А ввечері зберіться з домочадцями за столом, угощайтесь, бажайте один одному здоров'я, щастя, успіхів і любові.
Корисна порада
У Росії Новий рік по-східному святкують в Бурятії, на Північному Кавказі, в Краснодарі та інших буддистських регіонах.