Як зібрати велосипед. Як зібрати колесо велосипедне.

Велосипед - відмінний вид спорту, зручне і доступне кожному міське засіб пересування. Катання на велосипеді є одним з найпопулярніших способів провести вільний час з користю для здоров'я і з задоволенням. В магазинах можна знайти величезну кількість різноманітних моделей велосипедів різного призначення і різної цінової категорії, але ви також можете зібрати велосипед самостійно з окремих деталей. Це більш трудомісткий спосіб, але якщо ви зберете всі деталі вручну, заздалегідь підібравши кожну з них, ви можете бути впевнені в тому, що велосипед влаштовує вас до останнього гвинтика.
Інструкція
1
Перш за все вам знадобляться деталі, без яких велосипед не може функціонувати - колеса і гальма. Звільніть гальмівний трос з гальмівної рамки на передній вилці велосипеда, для того, щоб встановити на вилку переднє колесо.
2
Розкрутите гайки переднього колеса або поверніть проти годинникової стрілки гайку ексцентрика - залежно від типу обраних вами коліс. Встановіть колесо в передню вилку, направляючи рисунок покришки в ту ж сторону, в яку буде спрямований рисунок заднього колеса. Закріпіть гайки переднього колеса назад, після чого встановіть на колесо гальмівні колодки, вставивши через проріз рамки гальмівний трос.
3
Після установки переднього колеса встановіть на майбутній велосипед винос керма. Для цього розкрутіть його натяжна болт і вставте винос в спеціальний отвір (рульову колонку). Винос керма повинен бути паралельний передньому колесу. Встановивши винос керма, затягніть гайку, а після цього почніть встановлювати сідло на раму.
4
Сідло на підсідельному штирі вставте в спеціальний паз на рамі до потрібної висоти і затягніть що закріплює болт.
5
Перш, ніж встановлювати на велосипед педалі, подивіться, яка з них має маркування лівої, а яка - правою. Вставте в правий шатун праву педаль і проверніть її вісь за годинниковою стрілкою до упору, а потім в лівий шатун вставте ліву педаль і обертайте до упору проти годинникової стрілки.
6
Встановіть заднє колесо по центру між задньою вилкою і рамою, затягніть ключем гайки або проверніть ексцентрик. Встановіть гальмівні колодки і Протягніть тросик гальма в рамку.
7
Після установки заднього колеса з силою затягніть всі з'єднання велосипеда. Затягуйте гайки якомога тугіше, щоб забезпечити міцність і безпеку велосипеда, а також його довговічність. Ліву педаль затягують проти годинникової стрілки, а праву - за годинниковою стрілкою. Потім затягніть кріпильні гайки шатуна. Затягніть кріпильні гайки рульової системи і гальмівних ручок.
8
Налаштуйте перемикач швидкостей - перемкніть його на найменшу швидкість (першу) і прокрутіть педалі, щоб ланцюг перейшла на найменшу зірочку. Розслабте гайку перемикача і відрегулюйте його положення, щоб між його планкою і великий зірочкою відстань не перевищувала 3 мм.
9
Перемикач повинен бути паралельний великий зірочці. Після настройки перемикача затягніть гайку. Відрегулюйте подібним чином задній перемикач, натягнувши трос плоскогубцями, а потім переходите до регулювання гальмівної системи.
10
Після того, як всі системи велосипеда відрегульовані і налаштовані, ваш велосипед готовий до експлуатації.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xG1LMTKElSw
Зняття коліс велосипеда - процедура досить поширена. Вона може знадобитися при заміні камери, ремонті втулки або ж просто в цілях транспортування велосипеда.
Інструкція
1
Перед початком процедури встановіть велосипед колесами догори. Якщо ви робите це вперше, не хвилюйтеся. Велосипед легко перевертається і стійко стоїть на кермі і сідлі.
2
Спідометри, ліхтарики та інші аксесуари при цьому краще зняти, інакше їх можна легко пошкодити ударом об землю.
3
Якщо гальма у вашого велосипеда дискові гідравлічні, велосипед не рекомендується тримати догори колесами довгий час. Інакше в гідролінію може просочитися повітря.
4
Постарайтеся не натискати на гальмівні рукоятки гідравлічних гальм, поки знято колесо. Колодки можуть зблизитися занадто сильно, і виникнуть труднощі із зворотного установкою колеса.
5
Якщо у вашого велосипеда гальма V-Brake, знадобиться спершу розстебнути їх. Це нескладний процес, якого не треба боятися. Якщо на колесі стоїть дуже велика покришка, може знадобитися також попередньо спустити повітря з камери.
6
Колодки гальм V-Brake розташовуються дуже близько до обода колеса, тому спершу розстібніть гальмівні важелі і розведіть їх в сторони. На одному з важелів ви можете помітити наконечник троса і хомут, цей механізм і потрібно розстебнути.
7
Гумова оболонка троса знаходиться між гальмівними важелями. Її потрібно відсунути в сторону гвинта кріплення троса. Оголити наконечник троса.
8
Зруште гальмівні важелі у напрямку один до одного і виведіть наконечник троса з хомута. Опустіть хомут і розведіть гальмівні важелі. Тепер гальма роз'єднані.
9
Заднє колесо необхідно витягти з ланцюгової передачі. Переведіть ланцюг на найменшу задню зірку.
10
Зліва ви можете побачити важіль ексцентрикового затиску, його потрібно повернути на 180 градусів. Праворуч від втулки знаходиться гайка, її потрібно відвернути на кілька оборотів. Потім відведіть важіль перемикача вгору і назад.
11
Виймайте колесо з наконечників вилки. Тепер колесо зняте.
12
Установка нового заднього колеса відбувається в зворотному порядку. Перед установкою переконайтеся, що ланцюг і раніше стояла на самій маленькій задній зірці.
13
Відведіть важіль регулятора ланцюга вгору і назад, вставте колесо в наконечники задньої вилки. Паралельно з цим надіньте ланцюг на найменшу зірку. Упевніться, що вісь колеса до кінця увійшла в паз наконечника і лежить на дні цього паза.
14
Поверніть важіль ексцентрикового затиску на 90 градусів і закрутіть гайку. Застебніть гальма V-Brake. Процес зміни колеса завершений.