Як вирощувати кімнатну герань.

Пеларгония, яку називають кімнатної геранню , відноситься до найбільш популярних у любителів кімнатного квітникарства рослинам. Існує багато сортів цієї квітки, що розрізняються забарвленням листя і квітів, виведені мініатюрні форми і сорти з махровими квітами. У домашніх умовах вирощуються запашні, великоквіткові, плющелістние і зональні герані.
Вам знадобиться
  • - марганцівка;
  • - пісок;
  • - торф;
  • - листова земля;
  • - дернова земля.
Інструкція
1
Кімнатну герань розмножують як живцями, так і насінням. Сіяти пеларгонію слід в січні-початку лютого. Перед посівом змішайте грунт з рівних частин піску, торфу, дернової і листової землі і пролийте цю суміш міцним розчином марганцівки.
2
Розкладіть насіння по поверхні, злегка присипте землею і накрийте прозорою кришкою або плівкою. Насіння слід тримати при температурі в межах двадцяти-двадцяти чотирьох градусів, кожен день знімаючи кришку і провітрюючи контейнер. Підтримуйте грунтовий субстрат у вологому стані.
3
Семена герані проростають протягом одного-двох тижнів. Після появи чотирьох листочків распікіруйте рослини по окремих горщиках. На відміну від сіянців культур, які при пікіруванні заглиблюють по сім'ядольні листики, герань слід садити на колишню глибину. Сіянці доращивают в освітленому приміщенні при температурі від шістнадцяти до вісімнадцяти градусів.
4
Гібридні герані краще розмножувати живцями, оскільки пеларгонії, вирощені з насіння, можуть не успадкувати ознаки материнської рослини. Для отримання живців зріжте кілька пагонів з двома-трьома парами листя. Зробити це найкраще навесні.
5
Зрізи черешків слід злегка підсушити і присипати порошком активованого вугілля. Нижню пару листя найкраще обрізати.
6
Налийте відстояну воду в невелику непрозору ємність, киньте в воду таблетку активованого вугілля і поставте в воду живці. Кожні два-три дні міняйте воду.
7
Після того, як черешки дали коріння, їх можна висаджувати в грунтову суміш, схожу за складом з тією, в якій пророщують насіння. Для того щоб пеларгонія рясно цвіла, її слід тримати в горщиках невеликого розміру, розмістивши їх в добре освітленому місці. Влітку пеларгонію можна винести в сад або на балкон.
8
Для формування пишного куща рослини, вирощені з насіння, прищипують на шостому-восьмому аркуші, видаляючи точку росту. Герані, вирощені з живців, прищипують на десятому листі.
9
На самому початку весни у підрослих гераней обрізають великі пагони, залишаючи від трьох до п'яти нирок. Це злегка відсуне цвітіння, але дозволить видалити витягнулися за зиму гілки.
Пеларгония настільки популярна, що дуже важко знайти людину, яка ніколи б її не бачив. Цей кущик з яскравими квітами, найчастіше червоними, можна бачити на підвіконнях, балконах, в сільських палісадниках і на дачних ділянках. У пеларгонії є й інша назва - герань. У світі відомо майже три сотні видів гераней. Серед них трапляються однорічні, які розмножуються тільки насінням. Однак більш популярні багаторічні герані, і саме їх ми найчастіше бачимо в квартирах. Це невибаглива рослина, однак для того, щоб воно красиво цвіло, необхідні певні умови.
Інструкція
1
Відламайте гілочку герані від рослини, яка росте у знайомих або в якому-небудь установі. Поставте її в воду і почекайте, поки воно дасть корінці. Найкраще це зробити восени, але герань прекрасно приживається і в будь який інший час року.
2
Посадіть герань в керамічний горщик. Відразу дуже великий горщик брати не потрібно. На дно горщика покладіть черепок або камінчик, після чого наповніть його грунтом. Краще всього купити в сільськогосподарському магазині спеціальний грунт для кімнатних рослин. Іноді попадаються спеціальні суміші для гераней. Якщо такої суміші в найближчому магазині не виявиться - зробіть її самі, змішавши в рівних частинах садову землю, торф і пісок. Горщик необхідно поставити ближче до світла. Слідкуйте, щоб температура була оптимальною. Найкраще герань росте при температурі від 18 до 21 ° С. Поливати її потрібно рясно, але не переливати. Підгодовуйте герань регулярно. Влітку це потрібно робити кожен місяць, а взимку можна підгодувати один-два рази за сезон.
3
Коли рослина випустить 6-8 аркушів, отщіпніте верхівку. Це стимулює ріст бічних пагонів, кущ стане більш пишним.
4
Комнатная герань цілком може прикрасити дачу або балкон. Дочекайтеся моменту, коли ви точно будете впевнені, що заморозки не повернуться. Перед тим, як висадити рослини у відкритий грунт, можна провести загартовування. Для цього регулярно відкривайте вікно, біля якого стоїть герань. В цьому випадку герань буде краще почуватися на відкритому повітрі.
5
Зробити з пеларгонії прикраса для своєї дачі можна двома способами. Можна просто винести квіти на вулицю і вкопати їх у землю прямо в горщиках. Ніякої додаткової підготовки ґрунту в цьому випадку не потрібно. Восени ви просто занесете квіти назад у будинок.
6
Але можна і висадити пеларгонії в квітник. Необхідно забезпечити хороший дренаж. Грунт переважніше слабокислая. Герань не можна садити глибше, ніж вона сиділа в горщику, інакше корені можуть загнити. Краще посадити трохи вище. Герань чутлива до змісту азоту в грунті, і за цим треба стежити. Оптимальне співвідношення речовин в добривах для герані - по 5 частин азоту та калію на 10 частин фосфору. Землю необхідно регулярно розпушувати і в квітнику, і в горщику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4VKLn7kv0wM
Зверніть увагу
Занадто повільне розкладання органічних добрив в грунті може привести до зменшення вмісту азоту в грунті, оскільки він не буде встигати надходити до коріння рослини. Пеларгонію не потрібно обприскувати. Не потребує вона і в миття лістьев.Зімой пеларгонію необхідно поливати помірно. Влітку теж переливати не слід, інакше герань може перестати цвісти.
Корисна порада
Якщо у вас немає маленького горщика для держака, посадіть у великий горщик кілька рослин. Після прищіпки пагони повинні почати рости від кореневища. Якщо цього не сталося і пагони ростуть з пазух листя, їх необхідно видалити. Але можна піти й іншим шляхом - дати їм трохи вирости і прищипнуть.