Як встановити протиугінну систему.

Сучасні автомобілі в масовому порядку обладнуються протиугінними системами. При покупці дорогої іномарки в кредит в договорі вказується пункт про обов'язкове встановлення найчастіше досить складної системи сигналізації на автомобіль. Банк, який видав кредит, таким чином захищає свої інвестиції. Але й самі автомобілісти намагаються забезпечити безпеку свого «залізного коня». Деякі водії для цього здають машину в сервіс, а інші встановлюють сигналізацію самостійно.
Вам знадобиться
  • - протиугінна система;
  • - інструменти для установки.
Інструкція
1
Почніть з підготовчих робіт. Візьміть інструкцію до протиугінною системою, перевірте наявність необхідних роз'ємів і клем. Огляньте дроти не предмет їх збереження, особливо уважно досліджуйте можливі сліди скручування. Якщо такі будуть знайдені, обмацайте провід, щоб знайти можливий злам внутрішнього корду. Подібний злам свідчить про неробочому стані дроти і необхідності його заміни.
2
Приступайте до монтажу компонентів системи. Почніть з електронного блоку управління, закріпивши його саморізами. Далі потрібно подбати про спеціальний переривати реле для стартера. Зверніть увагу на наступний елемент захисної системи - кнопку «valet».
3
Проведіть установку кнопки «valet» так, щоб забезпечити максимальну скритність розташування. "Valet" -це дуже важлива функція, за допомогою якої у разі нештатної ситуації може бути відключена вся протиугінна система або тільки один з її блоків. Зрозуміло, що автомобільний зломщик, забравшись в машину, також буде не проти скористатися «valet». Саме тому кнопку необхідно розмістити так, щоб про її існування знав тільки автолюбитель.
4
Встановіть датчик удару. Закріпіть його, вибравши вузол стабільної жорсткості. Не варто ставити датчик на елементі кузова авто, який гасить амплітуду коливання. В іншому випадку робота пристрою буде неефективною. Зверніть увагу на той факт, що датчик також має деякі налаштування чутливості. Занадто «чуйний» датчик неодмінно стане причиною конфлікту з сусідами, так як машина буде вити сиреною з приводу.
5
Встановіть рупор сирени під капотом. Краще знайти доступне місце, так як при позаштатному спрацьовуванні системи захисту ревуча сірена- фактор, який не сприяє спокою оточуючих, особливо в нічний час. І якщо неможливо відключити сирену іншим способом, доведеться різати заживлюємо дроти.
6
Поставте додаткову систему оповіщення про злом або спробі викрадення автомобіля, якщо придбана система сигналізації це дозволяє. Дублюючий рупор помістіть приховано, щоб він не впадав в очі. Зазвичай конструкція дублюючої сирени увазі наявність додаткового контуру харчування або автономне функціонування.
Корисна порада
Акуратно з'єднайте всі вузли сигналізації згідно зі схемою, зазначеної в інструкції до системи. Перевірте правильне спрацьовування замикаючих елементів, таких як актіваторная замки на дверях машини. Особливу увагу зверніть на коректну роботу доводчика стекол (якщо такий елемент встановлений) і захист замку капота.
Якщо ви не довіряєте установку протиугінної системи на машину техцентрам, можна встановити її самостійно. Але в цьому випадку ви повинні володіти базовими знаннями по електриці автомобіля, адже будь-яке некваліфіковане втручання може призвести до неприємних наслідків.
Вам знадобиться
  • дриль;
  • - викрутка;
  • -бокорези;
  • - тестер;
  • - ізолента.
Інструкція
1
Придбайте просту сигналізацію з мінімум необхідних функцій: датчиком удару, управлінням центрального замка, блокуванням двигуна, звуковим сповіщувачем (сиреною), кінцевиками дверей, багажника і капота.
2
Перед установкою зробіть розводку проводів, що йдуть від блоку сигналізації, як показано на схемі в інструкції по установці
3
Знайдіть місце, куди ви заховаєте блок сигналізації. Це може бути простір під торпедо, за бардачком, під ящиком рукавички. У кожному разі, блок не повинен бути на видному місці і швидко виявлятися і діставатися.
4
До блоку по бічній стійці пустіть дроти від світлодіода. Сам світлодіод закріпіть збоку або посередині торпедо.
5
Закріпіть датчик удару. Чутливість датчика налаштуйте вже після повної установки всієї системи при тестуванні сигналізації. Налаштування проводиться спеціальним регулятором на самому датчику. Якщо брелок сигналізації має РК-дисплей із зворотним зв'язком, налаштувати чутливість датчика можна прямо з нього.
6
Важливу роль для безпеки автомобіля відіграють різні блокування. Всього можна зробити до десяти розривів у ланцюгах. Але зазвичай робиться не більше трьох блокувань: запалювання, стартера, бензонасоса. У стандартному комплекті сигналізації є реле тільки для однієї блокування.
7
Всі проводи підключіть до блоку сигналізації як показано в інструкції по установці. Для того щоб дізнатися, чи є плюс на дроті, використовуйте тестер або прозвонку.
8
Для підключення центрального замка, якщо його немає в комплектації автомобіля, придбайте електроприводу, які встановлюються під обшивку дверей і підключаються до блоку, відповідно до схеми.
9
Додатково для посилення захисту, поставте «секретку». «Секретка» може розривати ланцюг в запалюванні або стартері, але відключатися за допомогою спеціального тумблера або кнопочки і працювати автономно від охоронної системи.