Як проводити лікування діабету.

Цукровий діабет - це захворювання ендокринної системи. При 1 типі захворювання інсулін не виробляється, при 2 типі - не засвоюється. У всіх випадках в крові підвищується рівень глюкози, що призводить до серйозного порушення здоров'я. Щоб уникнути наслідків, необхідно вчасно діагностувати захворювання і постійно контролювати рівень цукру за допомогою фармацевтичних препаратів, народних методів і дієти.
Вам знадобиться
  • - дієта;
  • - помірні фізичні навантаження;
  • - відвари, що знижують рівень цукру;
  • - фармацевтичні препарати.
Інструкція
1
Якщо вам діагностували діабет 1 типу, то лікар призначить ін'єкції інсуліну. При даному захворюванні власний інсулін не виробляється і без його додаткового введення не обійтися.
2
Інсулін розділяється на препарат короткої дії, який потрібно вводити підшкірно, його дія триває 6-8 годин. Інсулін середньої тривалості можна вводити під шкіру або внутрішньом'язово, діє препарат від 14 до 18 годин, дію інсуліну тривалої дії триває 30 годин.
3
Лікар-ендокринолог розробляє індивідуальну схему ін'єкцій для кожного хворого. Найчастіше призначається препарат короткої дії перед кожним прийомом їжі і тривалого або середньої дії перед сном.
4
Щодня необхідно вимірювати рівень цукру в крові в домашніх умовах за допомогою глюкометра. При достатньої компенсації діабету рівень цукру повинен бути в межах 4-8 ммоль.
5
При 2 типі діабету призначають препарати для усунення інсулінорезистентності. Для лікування діабету 2 типу широко використовуються бігуаніди з групи метформіну. Даний препарат ефективно усуває підвищення рівня глюкози натще, це дозволяє ефективно контролювати рівень цукру, так як при діабеті 2 типу найбільш високий рівень глюкози спостерігається в ранкові та нічні години. Дозу препарату і режим дозування лікар підбирає індивідуально для кожного пацієнта.
6
Також можуть призначати тіазолідиндіони (глітазони) або розиглітазон і піоглітазон, які беруть в першій половині дня один раз на добу. До препаратів стимулюючим вироблення інсуліну відносяться глініди.
7
При будь-якому типі діабету призначається дієта з пониженим вмістом вуглеводів і жирів тваринного походження. У раціоні повинні переважати рослинні жири, соя, сир, вівсяна крупа.
8
Всім пацієнтам призначається помірне фізичне навантаження, при якій організм посилено спалює вуглеводи і жири.
9
Додатково до основної терапії можна застосовувати відвар брусниці, чорниці, листя волоського горіха, вівса, стручків квасолі, суниці і настій цикорію. Застосування народних методів лікування без основної терапії протипоказано.