Для чого потрібна професія. Яка робота мені потрібна.

«У кожній професії запах особливий», - писав відомий поет у своєму вірші. І дійсно, в кожної свої особливості, своя «родзинка». Сьогоднішнім абітурієнтам є з чого вибирати: гуманітарні професії або технічні, творчі або робочі ... Вибір професії - це крок дуже відповідальний і серйозний.
Часто батьки, дивлячись на своїх дітей, гадають: ким же стане син чи донька в майбутньому? Від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежатиме успіх людини, її душевну рівновагу, матеріальний достаток. Для чого ж потрібна професія , і як правильно її вибрати? Професія потрібна людині для того, щоб реалізувати повною мірою свої можливості і здібності, щоб відчути себе потрібним і затребуваним, принести користь суспільству. Учень загальноосвітньої школи у старшому ланці неодмінно повинен задати собі питання: «У якій сфері мені хотілося б працювати? Чему хочеться присвятити своє життя? »В першу чергу, професія у людини повинна викликати інтерес, бути дуже привабливою. Повинна відповідати здібностям. Гуманітарію, безсумнівно, буде працювати в технічній сфері дуже складно, так само як і «техніку» - в гуманітарній. І ще одна важлива умова: вибрана професія на ринку праці повинна бути затребуваною. Буде дуже прикро, якщо студент, витративши п'ять-шість років на навчання в університеті, буде працювати не за фахом. Для того щоб правильно вибрати професію, варто зрозуміти, що ж вам насправді подобається робити. Якщо робота не буде приносити морального задоволення, людина довго не витримає - навіть в тому випадку, якщо заробітна плата буде хорошей.Очень важливе питання, яке обов'язково потрібно собі задати: «А чи зможу я отримати ту спеціальність, яку обрав? Чи достатньо у мене сил, можливостей і здібностей? Чи не зупинюся я на півдорозі? »Обов'язково пам'ятайте, що при виборі професії обов'язково потрібно переглянути багато варіантів і вибрати з них найбільш підходящий. Почитайте перелік сучасних професій і спробуйте відчути, до чого «душа лежить». Подумайте, чи буде затребувана обрана професія на ринку через п'ять, десять, двадцять років? Якщо ви повністю впевнені, то сміливо йдіть до своєї мрії, поступайте в вуз, вчіться - і будьте успішними!
При виборі майбутньої професії школярі можуть орієнтуватися на можливий рівень зарплати, шанс без особливих зусиль отримати робоче місце, перспективи кар'єрного росту. Такий підхід цілком правильний. Проте варто враховувати й інші чинники, на які впливає професія. Щоб нічого не упустити і зробити оптимальний вибір, складіть їх список.
В першу чергу вибором певної професії ви забезпечуєте собі комфорт. Причому, це комфорт на дуже довгий термін. Якщо ви зробите правильний вибір, то на роботі ніколи не будете відчувати нудьгу. Навіть якщо спеціальність вимагатиме виконання якихось рутинних справ, інтерес до крупніших цілям, до яких ви йдете, залишаючись у професії, зберігатиметься. Це підтримає в вас бажання не змінювати роботу протягом довгого часу. Вона не набридне вам, той не буде вимотувати і обтяжувати життя.Якби ви проаналізуєте свої здібності, схильності, звички і симпатії і будете враховувати їх у виборі професії, в майбутньому ви зможете самореалізувати себе найбільш повним чином. Застосування на практиці здібностей, які були в вас закладені спочатку, а потім розвинені під час навчання, значно полегшить вашу трудове життя. Вам буде простіше освоювати професію, ви зможете ефективніше працювати. А це означає, що з'явиться більше шансів для руху по кар'єрних сходах. Важливим плюсом стане та користь, яку ви можете принести суспільству, перебуваючи на своєму месте.Осознанно вибираючи майбутню професію, ви плануєте своє майбутнє з урахуванням ваших особистих пріоритетів. Ви можете звернути увагу на потребу конкретного регіону, в якому плануєте працювати, в тих чи інших фахівця, і мати впевненість, що будете затребувані після отримання діплома.Еслі вам важливо працювати в найвпливовішою сфері, яка формує життя людей в певний період часу, вивчіть прогнози на 5-10 років вперед. Виберіть ту професію, яка буде «правити балом» на момент закінчення вами вуза.ви можете враховувати ситуацію всередині кожної конкретної галузі і виходячи з цього визначати, ким ви станете і як будете жити. Якісь професії гарантують високий рівень зарплати, десь забезпечені активна професійне життя і постійні нові враження, якесь робоче місце гарантує вам спокійне розмірене існування. Враховуючи плюси і мінуси кожної професії, ви зможете змоделювати своє життя так, щоб отримувати від неї задоволення і досягати поставлених цілей з мінімальними затратами.