Як визначити симптоми вітрянки.

Вітрянка або вітряна віспа є інфекційним захворюванням, що поширюється повітряно-крапельним шляхом. Вітрянкою можна заразитися і через одяг або посуд. Небезпечними є ускладнення цього захворювання, важливо вчасно розпізнати хворобу.
Інструкція
1
Часто першими симптомами захворювання у дітей є головні болі, зниження апетиту, плаксивість або підвищена збудливість. Цей період для дорослих починається з підвищення температури тіла, головного болю, нудоти, а іноді і блювоти.
2
Часом зрозуміти, що людина заразилася вітрянкою, можна лише після того, як на його тілі з'являється характерне висипання. Одночасно може спостерігатися підвищення температури. У дітей висип з'являється раніше, ніж у дорослих, але інтоксикація у дорослих виражена більше, і висока температура тримається довше.
3
Висип, характерну при зараженні вітрянкою, можна побачити на будь-якій ділянці тіла. Поширюється вона вельми хаотично, проявляючись спочатку несильними висипаннями на шкірі у вигляді плоских рожевих цяток. На очах кількість висипань збільшується в рази, а самі цятки набувають більш опуклий вигляд, утворюючи пухирці, наповнені рідиною.
4
Якщо перші кілька днів при вітрянці висипання з'являються тільки на шкірі, то згодом бульбашки утворюються на слизових оболонках очей, рота і геніталій. Бульбашки містять прозору рідину, яка при проколюванні виходить назовні, а взамін на місці везикул відбувається утворення кірочок. Основним симптомом захворювання є сильний свербіж, при якому необхідно утримуватися від розчісування, так як існує небезпека занесення інфекції. Іноді за вухами або на шиї можна спостерігати збільшення лімфатичних вузлів.
5
Локалізація висипки найчастіше спостерігається на тулубі, обличчі, шкірі голови, ногах і руках, виняток становлять долоні і підошви. Іноді спостерігаються поодинокі висипання, але частіше їх досить багато. До того ж, кожні кілька днів відбуваються нові «підсипання», що призводять до нової хвилі підняття температури тіла. Як тільки припиняються «підсипання», зникає інтоксикація. Нові прищики за розміром менше старих, так як організм людини починає вироблення антитіл до вірусу герпесу, який викликає вітрянку. Там, де були пухирі, з'являються скоринки, які відпаді, не залишають слідів. На місці скоринки залишається рожева пляма, яка залишатиметься на шкірі ще приблизно 2 тижні.
Вітряна віспа вважається однією з найпоширеніших хвороб. Більшість людей переносять її в дитячому віці. Хворіють на вітрянку один раз в житті. Після перенесеного захворювання в людини виробляється стійкий імунітет. Як же дізнатися симптоми вітрянки?
Інструкція
1
Вітрянка - це вірусне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом. Вітряна віспа є дуже заразною, але при цьому відносно безпечною хворобою. Її вірус дуже активний і легко поширюється в закритих приміщеннях, тому хворіють цією хворобою практично все.Как правило, в дитячому віці захворювання протікає набагато легше. Тому лікарі радять батькам не панікувати, дізнавшись про наявність цього вірусу в дитячих закладах.
2
Термін інкубаційного періоду вітряної віспи - від 7 до 21 дня. В цей період захворювання ніяк себе не проявляє.
3
Після закінчення інкубаційного періоду у хворого, як правило, різко підвищується температура тіла і з'являються перші висипання на шкірі. Висип може з'явитися на тулубі, обличчі, волосистій частині голови і навіть на слизових оболонках - в роті і на очах.
4
Спочатку висип проявляється у вигляді плоских рожевих плям. Через досить короткий час плями перетворюються в наповнені рідиною пухирці, які оточені почервонілої шкірою.
5
На наступний день рідина в бульбашках мутніє, а їх поверхня покривається бурою кіркою. Відпадає ця корочка тільки через 2-3 тижні.
6
Слід знати, що у дітей шкірні висипання відбуваються хвилеподібно. Нові «порції» висипки зазвичай з'являються протягом перших чотирьох днів хвороби. Таким чином, на тілі дитини одночасно знаходяться висипання у всіх трьох стадіях - плями, пухирці і кірочки.
7
Найбільшою проблемою, з якою доводиться стикатися хворим вітрянкою, є сильне свербіння. Розчісувати висипання категорично забороняється т.к. це може привести до інфікування ранки і, як наслідок, до виникнення рубців на шкірі, що зберігаються на все життя. Тому маленьким дітям лікарі рекомендують одягати бавовняні рукавиці.
8
Вітрянка є заразною протягом останніх двох днів інкубаційного періоду і до дев'ятого дня з моменту перших висипань.
9
Вітряна віспа відноситься до виду захворювань, що не вимагають специфічного лікування - її треба просто пережити. Для зняття свербіння рекомендується приймати антигістамінні препарати та змащувати бульбашки зеленкою або розчинами фукарцін і марганца.Прі висипаннях у роті необхідно застосовувати полоскання із слабким розчином мірамістину або фураціліна.Прі температурі тіла вище 38,5 рекомендується приймати жарознижуючі засоби. Пийте соки, журавлинний морс, відвар шипшини.