Як діяльність людини впливає на біосферу.

Людина пройшов через численні еволюційні перетворення, перш ніж прийняти сучасний вигляд. Людина - вершина еволюції живого: наявність свідомості і здатності використовувати знаряддя праці відрізняє його від тварин. Крім того, людина може перетворювати природу, роблячи її зручною для свого життя, а не просто пристосовуватися до наявних умов.
Інструкція
1
Викопний людина, що жила в епоху палеоліту (від грец. Palaios - древній, litos - камінь), вписувався в кругообіг речовин у природі вельми органічно. Близько 2,5 мільйонів років тому людина почала використовувати кам'яні знаряддя праці, але впливало на біосферу це не сильно.
2
З появою землеробства, скотарства та експлуатації корисних копалин ситуація змінилася докорінно. Людина стала активно втручатися в круговорот речовин, залучаючи до нього залізо, копалини вуглеводні та інші речовини.
3
Інтенсивний розвиток промисловості в XVIII столітті було викликано супутніми науковими відкриттями. Природно, така активна діяльність промислових підприємств посилила вплив людини на біосферу .
4
Сформована сучасна індустрія характеризується вкрай помітним впливом людини на навколишнє середовище. Людина все більше «підганяє» природу під себе і все менше замислюється про наслідки. Безконтрольне зведення міст, знищення лісів і боліт, - все це згубно діє на природу. Природну рівновагу в природі порушується.
5
Редуценти - мікроорганізми, переробні відходи, - уже не до кінця справляються зі своїми функціями: занадто різко зросли обсяги сміття. А велика кількість речовин, що виробляються промисловими підприємствами, і зовсім неможливо зруйнувати біологічним шляхом (наприклад, пластмаси).
6
Природні ресурси виснажуються, навколишнє середовище забруднюється. Необхідно розуміти, що цивілізація, що базується на уявленнях про безмежність природних ресурсів, веде людство до екологічної катастрофи.
7
Поклавшись на волю стихії, людство загине. Воно просто буде знищено екологічною кризою.
8
Єдиний шанс для людства вижити - розробити грамотну стратегію. Необхідно усвідомити обмеженість ресурсів на планеті і перетворити біосферу Землі в «ноосферу» - «розумну оболонку». Будучи потужною геологічною силою, людство має нести відповідальність за наслідки своєї діяльності.