Як зробити самому акустику. Як зробити акустичні колонки.

Самостійно сконструювати акустичну систему досить непросто. Спочатку треба визначитися з вибором відповідного варіанту виготовлення, а потім вже планувати, як і з чого майструвати колонки. Виберіть, який вид акустики ви плануєте змайструвати, які динаміки краще, скільки ви можете витратити на запчастини і т.д.
Інструкція
1
Почніть самостійне виготовлення колонок з детальної розробки корпусу. Найбільш широко поширені такі типи акустичного оформлення як закритий ящик або ЗЯ і фазоинвертор - ФИ. Під час виготовлення акустичних колонок вибір типу корпусу здійснюється на основі параметрів головок динаміків.
2
Оберіть відповідний вам тип і розрахуйте об'єм корпусу за допомогою однієї з програм, які можна знайти на тематичних ресурсах. Найбільш зручна і проста в обігу програма JBL SpeakerShop.
3
Задайте основні параметри системи. Головними показниками акустики є: потужність споживання звукового сигналу, реальний показник звукового тиску, діапазон відтворюваних частот, коефіцієнт спотворень, нерівномірності частотної характеристики діапазонів.
4
Зверніть увагу на розробку фільтрів (кросоверів) для того, щоб узгодити амплітудно-частотні характеристики динамічних головок. Це один з найскладніших і тонких моментів при виготовленні акустичної системи власними руками.
5
При створенні акустики ви можете скористатися спеціальними програмами для розрахунку фільтрів, але врахуйте, що на виході вони будуть давати дуже приблизний результат. Тому виконуйте остаточне доведення неодмінно вручну.
6
При виготовленні колонок краще повторіть вже розроблені готові схеми. Самостійне виготовлення акустичної системи - дуже трудомістке заняття, що вимагає певних знань і навичок в радіоелектроніці і акустиці. Тому, якщо ви не впевнені у своїх силах, скористайтеся послугами спеціаліста або знайомих, які могли б контролювати процес виготовлення акустики.
Щоб підсилити звуковий ефект від відтвореного музичного пристрою, досить мати в наявності колонки. Але, якщо вдома нічого подібного не виявилося, можна легко сконструювати їх самостійно.
Вам знадобиться
  • Смерекові дошки з товщиною 30 мм, набір інструментів, лінійка, двосмуговий динамік, звуковбирний матеріал, сигнальний кабель, лак, 4 шурупа, клей.
Інструкція
1
Для початку виготовте 7 заготовок для кожної дошки, використовуючи схему. Зверніть увагу, що розміри майбутніх колонок повинні відповідати динаміку.
2
Склейте отримані заготовки.
3
Через отвір, розташований позаду колонок пропустіть кабель, підпаявши його до клем самого динаміка.
4
Всередині колонок необхідно розташувати звуковбирний матеріал.
5
Закріпіть динамік за допомогою 4 шурупів.
6
Покрийте виріб лаком.
Зверніть увагу
Шурупи для динаміка необхідно використовувати через декоративне кільце, а лак наносити в останню чергу.
Корисна порада
Щоб пристрій працював більше, і звук був більш виразним, використовуйте як звукопоглинального матеріалу мінеральну вату. Зробити акустичну колонку буде простіше, якщо будуть підготовлені шаблони для вирізання заготовок.