Як підключити два підсилювача.

Існує старе і перевірене правило для аудіоновічков - підключення підсилювача не завжди має використовувати два різних входу. Приміром, не варто використовувати перехідник або провід с? дюйма на XLR, бо це може привести до подачі високорівневих сигналів на роз'єм низького рівня.
Інструкція
1
З'єднайте підсилювачі між собою за схемою послідовного з'єднання. Так, вихідний негативний роз'єм першого підсилювача з'єднайте з негативною клемою другого підсилювача . З'єднайте плюсової вихідний роз'єм першого підсилювача з позитивним вихідним роз'ємом другого. За допомогою такої нескладної операції ви зможете забезпечити узгоджену роботу відразу двох підсилювачів і збільшите потужність аудіосистеми в цілому. Проте варто звернути увагу на показання струму на виході, щоб його значення не перевищувало допустимих меж.
2
Перед налаштуванням підсилювача переконайтеся в тому, що вийшов вихідний роз'єм повністю збігається з входом на колонках. Крім того, подбайте про підключення підсилювачів допомогою з'єднання проводами прийнятною довжини. Найкраще вибирати дроти максимально високого сортаменту. Чим менше буде сортамент, тим більше буде діаметр дроти, а це не завжди зручно. Зазвичай для колонок беруть 14-й сортамент, але можна вибрати і трохи менше, але при достатній довжині дроти і при наявності акустичної системи хорошою потужності.
3
Проведіть тестову оцінку роботи підсилювачів. Вона необхідна для визначення якості виконаної роботи та усунення можливих недоліків і перешкод. Звертайте увагу не тільки на якість звучання і функціональність (хоч це і основні показники успішної роботи), але і на зовнішній естетичний вигляд.
4
При підключенні до підсилювача м сабвуфера, треба пам'ятати про наявність активних і пасивних сабвуферів. Активний саб володіє вбудованим підсилювачем потужності, що дозволяє зняти навантаження на низькі частоти з підсилювачів. Пасивний же не має власного підсилювача , тому його підключення слід виробляти послідовно разом з колонками. Схема для його підключення повинна додаватися до будь-якого призначеного для користувача керівництву.
Не завжди можливо застосовувати схему поканального посилення. Тому при інсталяції аудіосистеми виникає необхідність навантажити двоканальний апарат 4-мя динаміками. Це все здійснимо, тільки необхідно дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Ви повинні розібратися в основних способах з'єднання гучномовців. Існує паралельний, послідовний і послідовно-паралельний способи.
2
Перевірте, з яким навантаженням може впоратися апарат, а потім вже підбирайте відповідну схему.
3
При послідовному з'єднанні 2 динамічні головки включайте в послідовну ланцюжок. Для цього вихідний позитивний роз'єм каналу підсилювача з'єднайте з плюсовою клемою першого динаміка, а його мінус з плюсом другого динаміка. Після цього мінусову клему другого динаміка підключіть до негативного виходу підсилювального каналу. За цією ж схемою будуйте і другий канал.
4
Пам'ятайте, що при послідовному з'єднанні зростає і опір навантаження. А зі збільшенням кількості ланок воно збільшується ще більше. Потреба збільшення опору зазвичай виникає для зменшення вихідних показників акустики. Це буває в разі установки динаміка центрального каналу або тиловий подзвучки. Вони виконують другорядну роль, тому значних потужностей їм не треба.
5
При паралельному підключенні плюсової провід вихідного роз'єму з'єднайте з позитивними клемами обох динаміків. Простіше буде з'єднати вихід підсилювача з плюсом першого динаміка, а від нього простягнути проведення до другого. За такою ж схемою з'єднайте мінусовий вихід підсилювача з мінусами динаміків.
6
Врахуйте, що тут опір навантаженні падає в пропорції за кількістю динаміків. Тому виростає вихідна потужність. Пам'ятайте, що кількість гучномовців обмежується можливістю підсилювача працювати на низьких навантаженнях і залежить від потужних меж самих динаміків, які включені паралельно.
7
Для установки послідовно-паралельного з'єднання, припустимо 4-х динаміків, візьміть кабель від плюсового роз'єму підсилювача і з'єднайте з плюсами першого і третього динаміків. Потім їх мінуса підключіть до плюсів другого і четвертого відповідно. А мінусовий кабель виходу підсилювача з'єднайте з мінусовими клемами другого і четвертого динаміків.
8
Головне при побудові таких схем - не перестаратися. Перш за все, звертайте на мінімальне навантаження підсилювача. Врахуйте також, що на низьких навантаженнях здатність підсилювача контролю рух дифузора знижується, що відбивається на звучанні баса.