Як визначити пробу.

Кожне дорогоцінний виріб, що купується в ювелірному магазині, має ярлик і пробу . На ярлику вказується найменування виробу, його конструкція, складові частини, вага дорогоцінного металу в грамах, вага дорогоцінного каменю в каратах (якщо такий є), виробник.
Вам знадобиться
  • - кремнистий сланець;
  • - набір пробірних голок;
  • - латунні пластинки.
Інструкція
1
Проба дорогоцінних металів проставляється заводом-виробником і означає вміст золота, срібла або платини в 1000 частин металу, з якого даний виріб виготовлено. Щоб поставити ту чи іншу пробу , виріб, насамперед опробіруется, клеймується.
2
опробирование може бути руйнівним і неразрушающим. Найбільш точним є руйнівний опробирование. При його використанні виріб з дорогоцінного металу вміщують у спеціальний хімічний склад, в якому розчиняється супутній метал, а золото (срібло, платина) залишається в осаді. За кількістю осаду визначають пробу вироби. Однак такий спосіб руйнує виріб.
3
Менш точний, але щадний спосіб визначення проби - пробірний камінь. Суть методу полягає в порівнянні слідів, залишених пробірними голками на камені зі слідами, що залишають перевіряється виробом.
4
Для цього потрібно кремнистий сланець з відполірованою поверхнею чорного кольору і набір пробірних голок, латунні пластинки знапаяними пластинками дорогоцінних металів різних проб. Для визначення проби проведіть пробірної голкою по поверхні каменя, так щоб залишилася смужка 5-20 мм. Проведіть поруч таку ж рису перевіряється виробом.
5
Змочіть обидва сліду пробірним реактивом. Зазвичай для цього використовується хлорне золото або азотна кислота. Через кілька секунд огляньте пробірний камінь. Якщо результат впливу реактиву однаковий, тоді проверяемое виріб відповідає пробі використовуваної пробірної голки. Якщо слід від реактиву на випробуваної смужці світліше, ніж на смужці від пробірної голки, тоді проба вироби вище. Якщо темніше - нижче. Якщо при попаданні реактиву слід скипів або сильно потемнів, значить у виробі дуже малий вміст золота або його немає взагалі.
6
У домашніх умовах перевірити пробу вироби можна тільки при огляді вироби на наявність клейма. На клеймі повинна бути зображена голова дівчини в кокошнику, повернена направо. Далі пишеться проба виробу. Таке таврування дорогоцінних металів прийнято в Росії з 2002 року. На виробах більш раннього року випуску повинна визначатися п'ятикутна зірка з серпом і молотом і номер проби.
Справжнє золото повинне не тільки блищати, але також мати інші ознаки своєї автентичності. Як показує практика, будь-яку позолоту не так-то просто відрізнити від справжнього золота. Існує безліч способів визначення справжнього золота, але найвірнішим є наявність проби на кільці. Що не кажи, але проба, в будь-якому випадку, ставиться майстром або технікою, яка взаємодіяла з даними металом. Легко і просто можна визначити пробу у майстра ювелірних справ, але така послуга не завжди коштує тих грошей, які ви готові витратити на цю операцію.
Вам знадобиться
  • Визначення проби золота за допомогою підручних засобів.
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до встановлення проби золота, необхідно з'ясувати: чи дійсно перед вами золото? Немає сенсу проводити складні операції по з'ясуванню проби на позолоті. Одним з простих способів визначення автентичності золота є виявлення ступеня намагнічування вироби із золота. Магніт слабо притягує справжнє золото. Якщо ваше виріб добре примагничивается - це говорить про низьку пробі золота або про наявність у складі виробу позолоти.
2
При натирання золотом керамічної необпаленої плитки можна дізнатися його справжність на основі залишилися слідів. Позолота залишить сірі або темні сліди. Те ж саме можна зробити за допомогою домашньої аптечки: капніть крапельку йоду на поверхню золотого виробу - потемніння говорить про підробку. Реакція позолоти на розчин оцту буде абсолютно аналогічним.
3
На основі всіх способів, які були описані вище, можна судити про якість золота. При наявності у вашому будинку деяких додаткових матеріалів, можна дізнатися пробу золота. Саме таким способом користуються ювелірні майстри. Передбачуване золото піддають деякої обробці: необхідно скористатися голками різних проб і нанести на виріб подряпину. Потім у цю мікроподряпини наливається азотна кислота, на основі залишився кольору в цій подряпині роблять висновок про пробі металу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZokqdaArxgo