Як в'язати шкарпетки: рукодільниці на замітку.

Процес в'язання шкарпеток, на думку навіть досвідчених в'язальниць, є складним, але насправді це не так. Володіючи основними навичками, зв'язати шкарпетки досить просто, головне, мати бажання і терпіння.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - комплект з 5 панчішних спиць.
Інструкція
1
Почніть в'язати шкарпетки з манжети. Для цього наберіть на спиці кількість петель кратне чотирьом і розподіліть їх порівну на чотири спиці. Наприклад, для розміру 38 наберіть 45 петель, в цьому випадку на кожній спиці буде по 11 петель. Замкніть в'язання в коло, пров'яжіть першу і останню петлі разом. Пров'яжіть повністю всю манжету по колу гумкою 1х1 або 2х2. На висоті 8 см пров'яжіть 2 см лицьовими петлями.
2
Тепер починайте в'язати п'яту. Переведіть петлі першої та четвертої спиці на одну спицю. Пров'яжіть стінку п'яти, пров'язуючи прямі і зворотні ряди. На висоті 4,5 см всі петлі, які знаходяться в роботі, розділіть на три частини (7 + 9 + 6). Наступного особовому ряду пров'яжіть 7 бічних петель п'яти і 8 нижніх петель п'яти, а останню петлю пров'яжіть разом з першою петлею третій частині п'яти і розгорніть в'язання.
3
Зніміть першу петлю нижньої частини п'яти, щоб нитка була перед роботою, тобто виворітного стороною, і пров'яжіть всі петлі виворітними. Останню петлю середньої (нижньої) частини п'яти пров'яжіть разом з першою петлею бічній частині п'яти. Розгорніть роботу. В'яжіть п'яту з зменшенням поки на робочій спиці не залишаться петлі тільки середньої (нижньої) частини п'яти.
4
Далі продовжуйте в'язання по колу. Для цього по краях стінки п'яти наберіть петлі, проколюючи спицею бічну петлю, і, підхоплюючи нитку, витягніть її на лицьову сторону, а петлі, які залишалися на спиці, пров'яжіть. У наступному ряду почніть зменшення петель. Для цього в кожному ряду пров'яжіть разом останню петлю першої спиці і першу петлю другої спиці, тільки поміняйте першу і другу петлі місцями так, щоб друга була перед роботою. Точно також зробіть зменшення на третій і четвертій спицях. Повторіть зменшення в п'яти кругових рядах.
5
Через 15 см від стінки п'яти починайте збавляти петлі для формування носка. Перевірте, щоб на всіх спицях була рівна кількість петель. Для убавленія пров'яжіть разом лицьовій другу і третю петлі з кінця на першій і третій спицях; другу і третю петлі - на другій і четвертій спиці разом протяжкою. Повторюйте зменшення в рядах, поки на кожній спиці не залишиться по 2 петлі. Протягніть через всі залишилися петлі нитку і закріпіть її кінець на внутрішній стороні носка.