Як визначити вантажопідйомність автомобіля.

Під вантажопідйомністю автотранспорту в загальному випадку розуміється маса вантажу, який може перевезти автомобіль за вирахуванням маси водія та пасажирів у кабіні. Цю характеристику необхідно знати для правильної експлуатації транспорту. Також розрахунок вантажопідйомності дозволяє більш раціонально використовувати рухомий склад при здійсненні вантажоперевезень.
Інструкція
1
Усвідомте для себе, що існують різні види вантажопідйомності. Вирахуйте розрахункову вантажопідйомність автомобіля як допустиме навантаження, яку транспорт в змозі перевезти. Номінальна вантажопідйомність, в свою чергу, залежить від якості дорожнього покриття. Так, при використанні транспорту на твердому покритті для легкових автомобілів вона коливається в межах від 500 кг до 14 тонн, а для самоскидів, наприклад, перевищує 28 тонн.
2
Вивчіть технічну документацію вашого транспортного засобу. У технічному паспорті має бути вказаний найбільш оптимальний вага вантажу, який автомобіль може перевезти, а також максимальна вантажопідйомність, перевищувати яку заборонено. Ці параметри розраховуються проектувальниками з урахуванням можливого навантаження на ходову частину, тому перевищення допустимої маси може призвести до поломки окремих вузлів автомобіля.
3
Огляньте корпус автомобіля. У деяких типах машин до дверної рами з боку водія прикріплена так звана сертифікаційна табличка з інформацією про деякі технічні параметри, які включають в тому числі повну дозволену масу автомобіля і гранично допустиме навантаження на кожен міст.
4
При розрахунку вантажопідйомності враховуйте розподіл навантаження на задню і передню вісь машини. Від правильного розташування вантажу в автомобілі буде залежати маневреність і безпеку водіння. Для тих транспортних засобів, які мають більше двох осей, допустима маса складається з навантаження на передню вісь і задній візок, яка об'єднує середній і задній мости.
5
Визначте, до якого типу вантажопідйомності відноситься ваш вантажний автомобіль. Особливо мала вантажопідйомність - до 1 тонни, автомобілі малої вантажопідйомності можуть нести від однієї до двох тонн вантажу, середня вантажопідйомність - 2-5 тонн, а автомобілі, призначені для перевезення вантажів масою понад п'ять тонн, відносяться до транспорту великий або навіть особливо великої вантажопідйомності.