Як посадити насіння цикламена. Якими садити насіння.

Цикламен - трав'яниста багаторічна рослина, улюблене квітникарями за красиву форму і яскраве забарвлення квіток. У деяких видів цієї рослини яскраво виражений період спокою, коли цикламен скидає листя і вимагає особливих умов утримання. Саме з цим і ще з тим, що цикламени погано переносять сухе тепле повітря квартир з центральним опаленням, пов'язані труднощі вирощування цієї квітки в домашніх умовах. Розмножується цикламен розподілом бульби і насінням .
Вам знадобиться
  • - насіння цикламена;
  • - «Епін-екстра» чи «Циркон»;
  • - торф;
  • - листова земля;
  • - дренаж;
  • - пісок.
Інструкція
1
Починати посів цикламена рекомендують наприкінці зими або на початку весни. Якщо у вас є знайомі квітникарі, які вирощують цю квітку, спробуйте обзавестися насінням у них. Вважається, що свіже насіння, отримані від рослин, вирощених в домашніх умовах, мають більшу всхожестью.
2
Незалежно від того, придбали ви посадковий матеріал в магазині або отримали від знайомого квітникаря, перед посівом насіння потрібно обробити розчином будь-якого иммуномодулятора: «Епін-екстра» чи «Цирконій». Для обробки «Епін-екстра» вам буде потрібно розчин з чотирьох крапель препарату на половину склянки води. Якщо ви віддаєте перевагу користуватися препаратом «Циркон», розчиніть дві краплі в трьохстах мілілітрах води. Тримайте насіння в розчині протягом вісімнадцяти годин.
3
Насипте в контейнер з матовою або повністю непрозорою кришкою легку грунтову суміш. Цикламени можна проростити у вологому грунті, що складається з однакової кількості торфу і листової землі.
4
Розкладіть насіння по поверхні грунту і присипте тонким, максимум половини сантиметра, шаром землі. Закрийте ємність з насінням плівкою або кришкою і поставте в місце, де ви зможете підтримувати температуру в межах вісімнадцяти-двадцяти градусів.
5
Семена будуть проростати протягом одного або півтора місяців, весь цей час підтримуйте землю в злегка вологому стані і щодня провітрюйте контейнер. Деякі сорти цикламенів будуть проростати ще довше, так що не впадайте у відчай, якщо через два місяці після посіву ви не побачите сходів.
6
Як тільки з'являться перші сходи, переставте банку з насінням в освітлене місце, прикривши сіянці від яскравого сонця. Температура повітря в місці, де знаходяться рослини, повинна бути не вище п'ятнадцяти-сімнадцяти градусів.
7
Після утворення у сіянців двох-трьох листочків рослини слід распикировать в горщики з дренажем і сумішшю з чотирьох частин листової землі, двох частин торфу і частини піску. Клубеньки, які встигли утворитися у рослин, слід повністю занурити в грунт.
8
Через шість місяців після пікіровки пересадите молоді цикламени в горщики діаметром близько шести сантиметрів, використовуючи той же склад грунту, що і при пікіровці. Бульба рослини залиште на третину над поверхнею землі. Через півтора-два роки після посіву ви зможете побачити, як цикламени зацвітуть.
Цикламен - це красивоцветущєє кімнатна рослина, батьківщиною якого є середземномор'ї. Його квіти мають найрізноманітнішу забарвлення: білу, рожеву, жовту, червону, фіолетову. Цвітіння рясне і тривале. При хорошому догляді росте протягом декількох років, причому цвітіння стає все більш і більш рясним.
Інструкція
1
Розмножують цикламен перський насінням. Крім того, рослина, вирощена з насіння, дуже добре пристосовується до мікроклімату кімнати і росте більш міцним і здоровим. Перед їх посадкою підготуйте грунтосуміш з листової землі і торфу в рівних частинах. На дно горщика покладіть дренаж з гравію або керамзиту. Насіння замочіть в теплій воді або стимуляторе росту, наприклад, Епіне на добу.
2
Розкладіть насіння по поверхні грунту. Присипте їх шаром землі в один сантиметр і полийте. Зверху накрийте чорною плівкою і поставте горщик в тепле місце. Плівку періодично прочиняйте для провітрювання, грунт підтримуйте у вологому стані.
3
Перші сходи з'являться приблизно через місяць чи півтора, тому наберіться терпіння. Після того як з'явиться перший лист, сіянці распікіруйте в окремі ємності. Далі доглядайте як за дорослим рослиною, поливайте і підгодовуйте.
4
Отримати насіння можна і в домашніх умовах. Для цього квітуча рослина потрібно опиліть. Робіть це в січні. Клацніть середнім пальцем кілька разів по квітконосу. Пилок висиплеться і відбудеться запліднення. Досвідчені квітникарі для запилення також використовують сірник, за допомогою якої обережно струшують пилок з декількох квіток собі на ніготь і умочують товкач в пилок на нігті, вона повинна прилипнути до рильце. Таке запилення проводите щодня протягом тижня. Запліднені квітки відцвітуть, і через пару тижнів з'явиться коробочка з насінням.
5
Цикламен європейський краще розмножувати за допомогою бічних бульб. Навесні вийміть рослина з горщика, струсіть землю і промийте. Чистим ножем відокремте бічні клубенькі.
6
Посадіть бульбу неглибоко у вологий ґрунт, причому не засинайте його землею повністю, а лише на третину або половину. При такому способі активізується ріст бутонів. Якщо ви хочете прискорити появу нових листя, то засипте бульба повністю, але після того як листя з'являться, пересадите його ще раз, не засинаючи повністю грунтом.