Як зробити лавку.

Мабуть, основними вимогами до меблів, використовуваної на дачі, є її міцність, універсальність і довговічність. Одним з предметів, що задовольняють цим вимогам, є звичайна дерев'яна лавка. Її можна купити в дачному магазині. Але при наявності дощок, інструменту та кріплення, зробити лавку можна власними руками.
Вам знадобиться
  • - дошки;
  • - рубанок;
  • - ножівка;
  • - молоток або хрестова викрутка;
  • - цвяхи або саморізи .
Інструкція
1
Підготуйте дошку, яка буде виступати в якості поверхні лавки. Відріжте фрагмент потрібної довжини. Обробіть його. Зніміть рубанком фаску з граней. Якщо дошка не стругані, обробіть рубанком як мінімум одну з її широких поверхонь і обидва прилеглих до неї довгих торця. Зачистіть стругані поверхні і утворені ними грані грубозернистим наждаковим папером.
2
Виріжте дошку, яка буде використана в ролі ребра жорсткості. Її довжина повинна бути дорівнює передбачуваному внутрішньому відстані між ніжками лавки, а висота може становити 15-30 сантиметрів. Обробку цієї дошки проводити не обов'язково, хоча і дуже бажано.
3
Зробіть ніжки лавки. Відпиляєте два фрагменти дошки однакової довжини. Краще, якщо ширина дошки, з якої виготовляються ніжки, буде дорівнює ширині поверхні лавки. При бажанні зробіть клиновидні (трикутні) вирізи з того боку кожної з ніжок, яка встановлюватиметься на підлогу. Висота вирізу може становити від чверті до третини довжини фрагмента дошки, а ширина його заснування - 0,5-0,7 від ширини ніжки. Обробіть отримані заготовки рубанком і крупнозернистою наждачним папером.
4
Виготовте підставу лавки. Здійсніть з'єднання дошки, яка виступає в ролі ребра жорсткості, з ніжками. Для фіксації використовуйте довгі саморізи або цвяхи. Площину дошки ребра жорсткості повинна бути перпендикулярна площинам ніжок, а їх верхні кромки повинні збігатися. З'єднання зручно виконувати на рівній поверхні, в ролі якої може виступати фрагмент дошки, підготовлений на першому кроці.
5
Зробіть лавку . Зафіксуйте поверхню на виготовленому підставі. Використовуйте як мінімум шість цвяхів або саморезов. Вони повинні кріпити поверхню до кожної ніжці і дошці-ребру жорсткості у двох рівновіддалених від їх країв точках.
6
Проведіть заключну обробку лавки при необхідності. Пофарбуйте її, покрийте лаком або оліфою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=w_PY8srvQl0