Як в'язати косу на шапці.

Візерунок в'язання «коса» вже давно користується популярністю у рукодільниць не одного покоління. Їм прикрашають шапки, шарфи, светри, шкарпетки, рукавиці і т.д. Рельєфність «коси», залежно від технології в'язки, може бути різною. Це можуть бути як об'ємні коси, так і звичайні джгути.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - пряжа;
  • - нитки;
  • - голка.
Інструкція
1
Щоб зв'язати об'ємну косу на шапці наберіть на спиці 24 петлі, з яких 6 петель - крайні з'єднувальні (по три петлі з кожної зі сторін полотна в'язання), і 18 петель - безпосередньо петлі коси. Пров'яжіть 8 рядів панчішної в'язкою. У дев'ятому ряду закрийте середні петлі (18 петель), з'єднувальні петлі пров'яжіть основний в'язкою. У десятому ряду пров'яжіть перші три петлі і наберіть на спиці кількість петель, закритих у попередньому ряду, т. Е. 18 петель, пров'яжіть крайні три петлі ряду.
2
Повторіть в'язання, починаючи з першого ряду. Таким чином, в полотні вийдуть дірки. Далі продовжуйте в'язання до необхідної довжини, тобто довжини, рівної окружності голови. При в'язанні передостанніх восьми рядів панчішної в'язки, крім 18 середніх петель, закрийте і 3 перші петлі, щоб на робочій спиці залишилося тільки три крайніх петлі. Для в'язки останнього елементи коси пров'яжіть наявні петлі на спиці і наберіть на робочу спицю 21 петлю. Розгорніть полотно і пров'яжіть основний в'язкою 8 рядів, при цьому один край останнього елемента коси НЕ буде з'єднаний з полотном, закрийте всі петлі ряду.
3
Тепер сплетіть косу . Для цього з'єднаєте один з одним краю початку в'язки, можете навіть зшити їх. В результаті з першого елемента коси вийде петля. Тепер в цю петлю вставте палець, зачепите їм другий елемент коси, протягніть його в першу петлю (як при в'язанні гачком ланцюжка з повітряних петель). Так продовжуйте протягувати всі елементи коси, поки не дійдете до останнього елемента, у якого один край вільний. Цим краєм обхопіть першу петлю коси, вплетені його по ходу роботи і пришити, щоб замкнути кільце. Коса для шапки готова.
4
Якщо потрібно дві коси, то в'яжіть їх відразу. Для цього наберіть ще 18 петель плюс 3 кромочні петлі, щоб на спицях вийшло 45 петель. Повторіть в'язання коси з першого ряду і, як описано вище, «сплетіть» дві коси. Тепер з кромок петель наберіть необхідну кількість петель і по черзі зв'яжіть верх і гумку шапки.