Як зшити підстилку для санок.

Взимку в ролі коляски часто виступають дитячі санки. Возити в них дитини підлягає можна лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що він не замерзне, адже малюк сидить без руху. Краще, якщо санки будуть обладнані теплою підстилкою. І таку підстилку зовсім не обов'язково купувати, цілком можливо зшити її самостійно.
Вам знадобиться
  • - папір або газета для викрійки;
  • - тканина для чохла підстилки (фліс, байка, фланель, штучне хутро);
  • - тканина-утеплювач для основи (ватин, синтепон );
  • - тасьми або липучки;
  • - блискавки
Інструкція
1
Виміряйте санки - довжину і ширину сидіння, висоту спинки. Виготовте з паперу викрійку для розкрою з тканини деталей майбутньої підстилки. Підготуйте тканину для чохла - складіть тканину лицьовою стороною всередину. Розкладіть викрійку на тканині, можна сколоти шпильками. Обведіть контури викрійки і виріжте заготовку для чохла підстилки з урахуванням припусків на шви. Прострочіть деталі чохла по 3-м сторонам, один край залиште відкритим.
2
Підготуйте основу-утеплювач. Якщо основа буде складатися з декількох шарів, ці шари бажано простьобаний або хоча б промітати між собою. Виверніть чохол на лицьову сторону. Вставте основу в чохол і застрочити залишилася сторону чохла. Для закріплення підстилки на санках пришийте 6 тасьомок - по кутах вироби і посередині довгих сторон.Так само поступите з деталлю для спинки - зшийте чохол і вставте в нього утеплювач. Пришийте тасьми-зав'язки.
3
Виготовте додаткову деталь для укривання ніжок дитини в санках. Верхня (лицьова) частина цієї деталі повинна бути з тканини підстилки, а виворіт - з тканини-утеплювача (ідеально - штучне хутро). Довжина цієї деталі дорівнює половині довжини чохла-сидіння, а ширина - сантиметрів на 20 більше, ніж сидіння. У нижній частині, яка пристрочує до деталі сидіння, закладіть 2 складки по 10 см. Тепер ширина в нижній частині зрівнялася з шириною деталі сидіння. Складіть деталі утеплювача для ніжок лицьовими сторонами, зшийте їх по 3-м сторонам, виверніть і пришити до матрасику для санок по нижній стороні. З боків ушийте блискавки (одну частину блискавки пришити до матрасику, а другу - до кишені для ніжок). Тепер, посадивши малюка в санки, ви зможете вкласти його ніжки в теплий кишеньку, застебнутий з боків на блискавки.
Зверніть увагу
Не варто шити підстилку для санок з матеріалів типу болоньи або нейлону - дитина буде зісковзувати з такого матрасика, йому буде незручно.
Корисна порада
При розкрої чохла підстилки враховуйте, що чохол повинен бути за розміром трохи більше, ніж утеплітель.Еслі матеріал основи-утеплювача жорсткий (товстий поролон, туристичний коврік- «пінка»), то викроювати слід 2 деталі - для сидіння і спинки. Якщо вставка м'яка, можна викроїти одну довгу деталь і загнути її потім в область спинки санок.Еслі при розкрої деталі для спинки санок зробити додаткову деталь-карман у верхній частині, чохол для спинки можна буде «одягати» на спинку санок.