Як вкривати полуницю на зиму. полуницю вкривати на зиму.

Щоб полуниця радувала своїм неповторним смаком і дітей і дорослих, її потрібно спочатку виростити. За цією ягодою на дачній ділянці необхідний спеціальний догляд. А з настанням зими теплолюбна рослина слід захистити від холоду.
Інструкція
1
Щоб у майбутньому не зіткнутися з втратою врожаю, полуницю обов'язково слід укрити з настанням морозів. Справа в тому, що коренева система цієї ягоди при відсутності сніжного покриву пошкоджується при 8 градусах морозу, а якщо стовпчик термометра опуститься нижче, до -10 градусів, загине і надземна частина рослини.
2
Підготуйте полуницю до зими. Для цього удобрити коріння гноєм або іншими підгодівлями. А в кінці літа - початку осені проведіть мульчування грунту перегноєм, очеретом, сухими деревними листям, торфом, ялинової або соснової хвоєю і т.д.
3
Коли промерзання грунту досягне 5-6 см, укрийте полуницю . Якщо зробити це раніше, рослина може заборонити і, отже, загинути.
4
Для того щоб захистити кущики полуниці, накрийте їх великою кількістю соломи (стежте, щоб в соломі не було насіння, тому що вони можуть залучити мишей, які напевно зіпсують рослина) або тирси. Для укриття полуниці на невеликих ділянках можна скористатися агроволокном. Всі ці матеріали задержавают сніг на ділянці, створюючи додатковий захист рослині. Товщина шару укривного матеріалу повинна становити 6-8 см.
5
Якщо зима малосніжна, то навесні можлива загибель не прикритий снігом рослин від несподіваних різких заморозків. Тому намагайтеся затримати танення снігу на ділянці, по можливості затінивши його великими коробками та іншими підручними матеріалами.
6
З настання тепла звільніть кущики від укривного матеріалу, щоб забезпечити їм простір для росту.
7
У боротьбі з нічними весняними заморозками скористайтеся агроволокном. Накривайте їм полуницю на ніч, звільняючи кущі від матеріалу з самого ранку, щоб бджоли мали можливість опиліть рослина.
8
Намагайтеся вирощувати районовані сорти полуниці, які підходять для вашого регіону. Вони здатні перенести зиму без укриття при наявність снігового покриву великої товщини.
Зверніть увагу
Перед настанням зими злегка окучьте кожен кущ полуниці. Ці дії забаряться старіння рослини і прискорять утворення нових коренів рослини.
Корисна порада
Сильні міцні рослини, за якими забезпечувався хороший догляд і своєчасний полив протягом усього вегетаційного періоду, легше переносять заморозки і мають більше шансів на виживання у разі суворої зими.