Як ловити сазана.

Сазан - це риба сімейства коропових загону коропоподібних. В народі його називають "дикий короп". Любительська ловля сазана дуже цікава, хоча і нелегка. Від рибалки потрібно добре знати звички сазана, постійно вивчати особливості водойми, з'ясовувати місця стоянок риби та шляхи виходу на годівлю.
Вам знадобиться
 • Потужне карповое вудилище
 • Котушка з фрикціоном
 • Стандартна коропове оснастка
 • Бойли або кукурудза
Інструкція
1
На початку риболовлі потрібно дуже ретельно вибрати місце, адже саме від цього залежатиме ваш улов. Обране місце повинне бути рівним, з мінімум рослинності по берегу. Обов'язково потрібно розвідати дно на предмет Коряжник. З одного коряжники - це одне з найбільш уловистих сазаньих місць, з іншого боку потрібно поберегти свої снасті і убезпечити їх.
2
Другим кроком потрібно налаштувати вудилище. Краще всього використовувати не більше двох вудлищ, інакше в разі одночасної клювання можна не впоратися з трьома рибами.
3
Фрикціон на котушці краще відразу максимально затягнути, а а сигналізатор клювання встановити на максимальну чутливість. Таким чином, будь-яка клювання буде одразу помітна, і після підсічки пружність вудилища і потужність котушки запобіжать догляд сазана в корчі.
4
Потім потрібно насадити насадку. Це можуть бути як спеціалізовані бойли з різними смаками, так і класична насадка із зерен кукурудзи на волосі. Вибір насадки залежить від кормових переваг сазана в вашому водоймищі.
5
Після підсічки треба бути дуже наполегливим, але обережним. Найсильніший удар-кидок риба видає відразу після підсічки. Сазан - риба дуже сильна і довго не втомлюється. Тому виведення риби супроводжується наймогутнішим викидом адреналіну.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kwGetSHuX-k
Зверніть увагу
Не залишайте вудилища без нагляду ні на хвилину. Сазан - риба дуже сильна і може залишити вас без снасті.
Корисна порада
Потрібно пам'ятати, що сазан не відразу бере насадку, а спочатку пробує її, теребить. Це велике випробування для риболова, але його потрібно витримати, щоб добре засікти майбутній трофей. Підсічку найкраще робити після того, як поплавок не просто потоне, а почне рухатися в сторону.
Карпи, або річкові сазани, водяться в невеликих ставках, озерах і річках Південної і Середньої частини Росії, це одні з найбільш хитрих і розумних риб. За своїм значенням і величиною, короп займає почесне перше місце серед інших особин свого сімейства.
Вам знадобиться
 • - вудилище;
 • - волосінь;
 • - поплавок;
 • - грузило;
 • - гачок;
 • - подсачік;
 • - прикорм;
 • - насадка.
Інструкція
1
Карпи, так само як і сазани, віддають перевагу слабкому перебіг і теплу стоячу воду. Цих риб можна виявити практично в будь-якому, зарослому травою, водоймі. Влітку коропи знаходяться на глибині п'ять метрів, восени - десять метрів, взимку йдуть набагато глибше. Визначити наявність сазана в ставку можна завдяки його вистрибування з води, при цьому він видає звук, що нагадує квакання.
2
Найбільш великі особини попадаються на початку липня і в кінці серпня. Найкращий час для лову коропових - раніше ранок або вечір (після п'яти годин). Днем сазан практично не клює, винятком є дрібні коропи. Насадкою для вудіння може служити пшоняна каша, червоний гнойовий черв'як, купа глистів, розпарені зерна пшениці, земляні черв'яки, зім'ятий хліб (чорний і білий), боби, сальники, шийки варених раків чи кукурудза. При лові експериментуйте з насадками, так як сазан деколи вибагливий.
3
Перед початком рибної ловлі киньте в воду прикорм на те місце, де надалі будуть занедбані вудки. Кращий прикорм для коропів і сазанів - пшоняна каша з вареною пшеницею, гречана каша, перлова крупа, пінна каша на молоці, сир, чорний і білий хліб. Можна кидати сформовані кулі з глини і товченого конопляного насіння. Не використовуйте для підгодовування прокислі зерна.
4
Вудилище для вудіння коропів і сазанів повинне бути довге і міцне, бажано незбиране. Лісочку вибирайте міцну, але тонку (плетена шовкова), довжина повинна повністю відповідати розміру вудилища. Прив'яжіть невеликий, але міцний гачок. Поплавок повинен бути добре вивірено і невеликий, насадка повинна стосуватися дна. Найкраще закидати відразу кілька вудок для лову коропа і сазана. Після клювання і вдалою підсічки, вийміть з води інші вудки, щоб короп не поплутав волосіні.
5
При клюванні поплавець лягає на бік або швидко пливе в бік, нерідко можна помітити, що поплавок йде на дно. В цьому випадку встаньте на повний зріст і дерните вудлище вгору. При зануренні поплавця вліво або вправо, підсікайте в протилежну сторону. Після підсічки сазан з силою кидається в сторону, постарайтеся утримати вудилище і змусьте обернутися рибу до вас головою.
6
Наблизьте рибу ближче до берега, якщо вона при цьому продовжує описувати дуги і активно чинити опір, почекайте, поки вона знемога. Коли сазан зупиниться, беріть негайно подсачік і підхоплюйте його.