Чому розводять рослиноїдних риб.

Риби-фітофаги - це риби, які харчуються рослинною їжею, тобто рослиноїдні. Найвідомішими серед річкових фітофагів є білий амур і товстолобик. Вони вирощують в кулінарних цілях. Існують і спеціальні рецепти їх приготування.
І амур і товстолобик харчуються водоростями і планктоном. Їх кишечник значно довші тіла. До того ж, за день вони з'їдають рослинної їжі стільки ж, скільки важать, тому зрілі особини мають значну вагу, що й приваблює рибних фермерів. Крім того, білого амура спеціально розводять в ставках і водоймах-охолоджувачах електростанцій, оскільки він очищає їх від непотрібної рослинності. Ця риба поїдає не тільки водну рослинність, але і рослинність на березі річок, не гребує також очищеннями овочів, капустяними листами, картопляними шкірками. Амур здатний навіть вистрибувати з води, щоб схопити зубами гілку вподобаного растенія.Вместе з приростом власного ваги амур і товстолобик покращують гідрологічний режим річок та озер. До того ж, ці риби стійкі до інфекційних захворювань, невибагливі до умов содержанія.Зімует растительноядная риба на дні ям. При температурі води +10 градусів С фітофаги перестають харчуватися, а при температурі +5 градусів С взагалі відключаються, перестають реагувати навіть на зовнішні раздражітелі.Едінственная небезпека розведення фітофагів в водоймах полягає в тому, що вони здатні знищити всю рослинність в ставку чи озері і порушити тим самим екологічну равновесіе.Іскусственное розведення риб-фітофагів стало віднедавна популярним і вигідним. Їх розводять у ставках разом з коропом, підсаджуючи туди молодь амура і толстолобіка.Существуют також і акваріумні риби-фітофаги. Це всіма улюблені золоті рибки, великі цихловие риби. Вони також харчуються рослинами, тому заселяти ними акваріум треба обережно. Крім того, деякі види ціхлових риб харчуються обростаннями з каменів і вимагають спеціальної підлуженою води, яка неприйнятна для решти риб. Деяких риб, сомиків, спеціально підсаджують в акваріум для його очищення. Але інші види фітофагів, красиві абрамітеси, наприклад, здатні за кілька хвилин знищити всю флору акваріума.
Рослиноїдних риб, або фітофагів (від слів «фіто» - рослина і «фаг» - пожирач), можна зустріти в будь-якій водоймі нашої планети, виключаючи, хіба що, озеро Байкал. Представників цієї групи розводять і в домашніх акваріумах. В чому ж полягає їх популярність?
Риб прийнято розділяти на кілька груп: рослиноїдні, жівотноядние (хижі) і всеїдні. До рослиноїдних, виходячи з назви, відносять риб, що харчуються різними частинами водних рослин. Щоб зрозуміти, чому в рибництві перевагу віддається саме розведенню рослиноїдних риб, розташуємо всіх мешканців водойми за характером харчування. Вийшла харчова ланцюг, кожна ланка якої є їжею для наступного. Харчова ланцюг водойми виглядає так: водні рослини - безхребетні - риба. Саме фітофаги є кінцевим продуктом найкоротшою харчового ланцюга будь-якої водойми: водорості - риби. Для порівняння, харчова ланцюг для хижих риб виглядає так: водорості - безхребетні - бентос (організми, що мешкають на дні або в грунті) - дрібна риба - хижа риба. Якщо врахувати, що при подовженою харчового ланцюга витрати енергії на отримання кінцевого продукту (риби) багаторазово збільшуються, то стає зрозуміло, що розводити рослиноїдних риб енергетично більш вигідно. Крім того, фітофаги ростуть набагато швидше, ніж хижі, а значить, і активніше використовуються для розведення. На відміну від промислового рибництва, інтерес до розведення рослиноїдних риб для акваріумів та декоративних водойм не викликає сумнівів. Це їх приваблива зовнішність. Але в разі декоративних рибок, їх любов до рослин є скоріше недоліком. Адже при оформленні акваріума або водоймища слід враховувати, що ці риби розглядають будь-яку рослину як джерело корму. Крім того, рослиноїдні риби харчуються потроху, але часто. Потреба в їжі у них виникає через 2-3 години, а до ранку вони виявляються дуже голодними.