Навіщо потрібна психологія.

У сучасному суспільстві професія психолога вкрай затребувана, оскільки грамотна психологічна допомога деколи необхідна людям різного віку. А базові знання психології не завадять в повсякденному житті кожному.
Психологія - це наука, що вивчає особливості становлення, формування та розвитку психічних процесів, станів і властивостей людини і тварин. У перекладі з грецької мови термін "психологія" дослівно перекладається як знання про душу. Психіка живих істот з давніх часів цікавила людство. Це таємне властивість живої матерії, яке функціонує за особливими законами. Пізнання про людську психіку в міру еволюції постійно прогресують. За роки існування експериментальної психології людям вдалося отримати чимало цінних відомостей про психічні властивості особистості. Таким чином, знання психології не раз допомогли людині знайти вихід із складної ситуації, зрозуміти себе, знайти місце у жізні.Счітается, що людина, пізнав себе, здатний пізнати весь світ. Але основна проблема сучасних людей полягає в тому, що вони недостатньо добре знають себе. Часом їм не розібратися в перипетіях життя, в хитросплетіннях власного мозку без сторонньої допомоги. Тоді на допомогу приходить психолог. Професійний фахівець, для якого психологія не просто спосіб заробітку, а справа всього життя, здатний допомогти людині впоратися зі страхами, комплексами, депресіями, залежностями. Якщо ви хочете знайти віру в себе, стати гармонійною, цілісною особистістю, не бійтеся звертатися до професіонала. Також консультації психолога нерідко направляють людини в потрібне професійне русло. Реалізація в роботі - важлива складова людського щастя, але тут важливо зробити правильний вибір, знайти собі краще прімененіе.Кроме того, хороший психолог компетентний у допомоги сімейним парам. Як відомо, чоловікові і жінці нелегко зрозуміти один одного, але професіонал в області психології здатний стати відсутньою ланкою на шляху до вашого спільного щастя. Виховання дитини також нерідко вимагає своєчасної психологічної допомоги. Знання психології потрібні людям, оскільки психологія допомагає зрозуміти себе та оточуючих.
Психолог - це професія, яка не втрачає своєї популярності ось уже кілька десятиліть. Вперше великі конкурси на психологічні факультети серед абітурієнтів російських вузів були зафіксовані в середині дев'яностих. Сьогодні за психологічною освітою до вищих навчальних закладів йдуть не тільки випускники шкіл, а й досить дорослі люди, часом вже мають диплом. Навіщо ж люди йдуть вчитися на психолога?
Мабуть, найпривабливіші для майбутніх студентів боку психології зрозумілі без особливих пояснень. Багатьом здається, що вчитися на психолога легко й захоплююче. Багато говорять про те, що хотіли б навчитися краще розбиратися в людях, розуміти себе і оточуючих. Деякі вирішують отримати професію, прочитавши не один десяток цікавих популярних книг про психологію. Однак насправді, вчитися на психолога зовсім не так легко й захоплююче, як це здається студентам-першокурсникам. На початку навчання їх чекають дуже складні дисципліни, пов'язані з вивченням вищої нервової діяльності людини. На останніх курсах вчитися, звичайно, стане цікавіше. Але, тим не менш, доведеться студіювати десятки підручників і читати праці відомих вчених для того, щоб здати численні іспити і заліки. А викладачі питають з майбутніх психологів зазвичай дуже строго. Дуже часто студенти приходять вчитися на психолога для того, щоб розібратися у власних особистісних проблемах і, відповідно, ці проблеми подолати. В такому випадку, велика ймовірність, що людина закінчить навчання, отримає диплом і піде працювати абсолютно за іншою спеціальністю. Звичайно, знання психології знадобляться йому в житті. Але потрібно подумати: чи варто витрачати п'ять років життя, а можливо, ще й чималі гроші на отримання професії, яка в подальшому стане тільки лише хобі? Чи не простіше записатися на спеціальні тренінги, або ж на прийом до хорошого, досвідченого психолога? Бути може, після візиту до фахівця багато встане на свої місця. Звичайно ж, багато студентів, завершивши навчання, успішно працюють за професією, стають відмінними психологами в крупних компаніях або навіть відкривають свою справу. Тільки слід пам'ятати, що професійна кар'єра психолога будується «по цеглинці», вам доведеться отримувати не тільки диплом у вузі, але вчитися на різноманітних курсах, здавати іспити на отримання сертифікату. І якщо ви не боїтеся труднощів і впевнені у своєму виборі, значить, у вас блискуче майбутнє!