Навіщо потрібні мінеральні солі.

Мінеральні речовини беруть участь у життєдіяльності всього організму, в нормалізації функціонування найважливіших систем. Висока їх роль у кровотворенні (марганець, залізо, мідь, нікель, кобальт), необхідно їх участь і у формуванні та регенерації тканин організму, особливо кісткової, в якій кальцій і фосфор є основними структурними елементами.
Однією з найголовніших функцій мінеральних речовин виступає підтримку в організмі на належному рівні кислотно-лужної рівноваги. Мінеральні солі беруть участь у роботі ендокринних і ферментних систем, велика їх роль і в нормалізації водного обмена.Современная медицина вважає, що людина щодня потребує забезпечення двадцятьма мінеральними речовинами. Заповнення потреби в них відбувається за рахунок споживаних продуктів і води. Натрій є одним з головних мінеральних речовин в організмі людини. Завдяки йому магній і вапно утримуються в крові і тканинах. Його недолік викликає застій крові, затвердіння стінок артерій, різні види каменів: жовчні, печінкові, сечові, жовтяницю. Залізо є важливим елементом для крові, воно бере участь в утворенні червоних кульок (гемоглобіну). Недостатня кількість цієї речовини в організмі призводить до гострого недокрів'я, апатії, занепаду сил. Калій - це лужний метал, який необхідний для будови м'язової тканини, в т.ч. і для серця. Також його потребують печінка, селезінка і кишечник, якому калій допомагає перетравлювати крохмаль і жіри.Кальцій і фосфор беруть участь у будівництві та зміцненні кісткової тканини організму. Крім того, фосфор потрібний для нормальної роботи головного мозку людини. Сірка присутня у всіх тканинах і клітинах людського організму, є антисептичним засобом для кишечника, регулює зайве окислення фосфору, зміцнює нервову систему. Кремній є будівельним матеріалом для м'язової і нервової тканин, шкіри, волосся і нігтів. Його недолік викликає випадання волосся, сприяє захворюванню на цукровий діабетом.Хлор з'єднується з кальцієм, натрієм і калієм. Він допомагає організму успішно перетравлювати білки, грає роль антісептіка.Фтор входить до складу спинних кісток і зубів, а також м'язів, мозку і крові. Недолік фтору призводить до різних захворювань, таким, як карієс, остеопороз і др.Йод є регулятором обміну речовин і необхідний для нормальної роботи щитовидної залози. Недолік даного мікроелемента призводить до різних ендокринних захворювань і послаблює іммунітет.Магній надає кісткової тканини і зубам особливу міцність. Він також присутній в нервових волокнах, м'язах, легенях, головному мозку, бере участь в роботі нервової сістеми.Разнообразное збалансоване харчування і вітамінно-мінеральні комплекси допоможуть вам забезпечити організм всіма необхідними речовинами.
Вибираючи корми для домашніх тварин, люди часто замислюються про те, яку користь обраний кормовий склад може принести їх улюбленцям. Потрібно звертати увагу не тільки на компоненти, але і на утримання певних вітамінів і мікроелементів, мінеральних солей. Безумовно, вихованцям, як і нам самим, необхідно повноцінне, збалансоване харчування. При цьому важливо знати, наскільки важливі мінеральні солі в кормах для тварин.
Мінеральні речовини відіграють дуже важливу роль, виконуючи різноманітні обмінні і фізіологічні функції, як в організмі людини, так і в організмі тварин. Що стосується домашніх улюбленців, самі вони не можуть правильно організувати свій раціон, а значить, про це повинні подбати господарі. Мінеральні солі тварини отримують з кормами, а також частково - з водою. Якщо в кормах мінеральних речовин недостатньо або, навпаки, спостерігається їх надлишок - тварина може захворіти. Більшу частину (близько 75% від загального числа) мінеральних речовин в організмі тварин складають кальцій і фосфор. Якщо тварина страждає на рахіт, якщо у курячих яєць дуже м'яка шкаралупа - значить, очевидний недолік кальцію в харчуванні. З домашньої худоби особливо в кальції потребують корови і кози, адже з молоком з їх організму виділяється досить велика кількість мінеральних веществ.Составляя «меню» для худоби і для ваших домашніх улюбленців (котів чи собак, кроликів або шиншил, тхорів або морських свинок), майте на увазі, що повноцінне функціонування всіх систем організму можливо тільки в тому випадку, якщо ви знайдете правильний варіант харчування. Дуже важливо, щоб в організмі була рівновага, баланс змісту лугів і кислот. Якщо гармонія порушується, неминуче почнуться зміни в скелеті: кістки стануть пористими і слабкими. Не забувайте про те, що основою контролю за балансом водного режиму організму є саме мінеральні солі. Не менш важлива роль солей в процесі обміну речовин. Так, наприклад, фосфорна кислота є особливо важливою для обміну вуглеводів. А от обмін азотистих речовин залежить від того, в якому співвідношенні мінеральні речовини надходять в організм. Ви хочете, щоб ваші тварини були здоровими, приносили хороший приплід і приріст ваги, та й просто - щоб радували вас кожен день? Подбайте про їх правильному харчуванні, адже це і є головний секрет міцного здоров'я.