Для чого потрібна шпаклівка.

При виконанні ремонтно-будівельних робіт як всередині, так і зовні будівлі широко використовуються різні види шпаклівок, які можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині.
Шпаклівка (або, як її ще називають - шпаклівка) призначається для вирівнювання стін. Завдяки її властивості легко шліфуватися поверхню вдається довести до гладкого і шовковистого состоянія.Современние шпаклівки діляться на напівфабрикати (суха суміш, розчиняється водою) і готові до застосування (пастоподібні) .Сухіе будівельні суміші, використовувані для шпаклювальних робіт, - тонкодисперсні композиції, застосовувані однаково як для внутрішньої обробки, так і для зовнішньої. Ними вирівнюють не тільки стіни, але і стельові поверхні. Шпаклівки наносяться в два шари і розділяються на попередні - вирівнюють і фінішні - і остаточні. Перші використовуються для першого шару, а другі - для второго.Шпаклевкі першого шару наносяться на поверхню товщиною в 0,5-3,0 мм за один підхід, а деякі види до 5,0 мм. Головна задача цих шарів - забезпечення надійного і міцного зчеплення з основою, заповнення всіх дефектів і вирівнювання поверхні без наступного розтріскування і усадки при висиханіі.Фінішние шпаклівки замасковують найдрібніші дефекти, подряпини і тріщини в процесі остаточного вирівнювання. Вони наносяться шаром не більше ніж один міліметр. Існують і так звані «матеріали суперфініш» (дуже тонкі). Вони накладаються шаром в 0,1-0,3 мм. При обробці поверхонь дуже важливо врахувати, щоб вся товщина шарів не була більше максимально допустимої. Якщо це відбудеться, то шпаклівка може розтріскатися. Перед тим як приступати до роботи з даними будівельним матеріалом, не забудьте прочитати інструкцію по застосуванню, щоб уникнути його неправильного використання. Зверніть увагу на різновид шпаклівки, яка вона: груба, среднеусадочная або малоусадочная, фінішна або дрібна. Врахуйте, що вони розрізняються для різних матеріалів, бувають неводостійкі і водостійкі.
Всі, хто хоча б раз у житті стикався з ремонтними роботами в приміщенні, мають загальне уявлення про те, що таке шпаклівка . Без цього матеріалу для обробки важко добитися ідеальної гладкості поверхонь. Вміння поводитися з даним матеріалом дозволяє найбільш успішно підготувати стіни.
Для того, щоб не помилитися з вибором при придбанні, необхідно знати відповідь на питання не тільки про те, навіщо потрібна шпаклівка , але і про те, яких вона буває видів. Шпаклівка являє собою склад пастоподібної консистенції, який можна придбати в готовому вигляді або ж отримати в результаті змішування сухих смесей.Предназначеніе шпаклівки в підготовці поверхні стін до фінішної обробки. Якщо стіни будуть шорсткими, то це відіб'ється на їхньому зовнішньому вигляді після фарбування або ж приклеювання шпалер. Нерівності будуть просвічуватися навіть через шар паперу. Відмінність шпаклівки від штукатурки в тому, що остання накладається більш товстим шаром і використовується в тих випадках, коли на поверхні присутні занадто виражені дефекти, що потребують вирівнюванні. Шпаклівка наноситься після штукатурки шаром, що не перевищує 5 мм, висихає вона досить швидко, затирається дрібним наждачним папером до гладкості, роблячи поверхню ідеально рівною. Суміш застосовується для вирівнювання будь-яких поверхонь: стін, стель, гипсокартонових конструкцій.В залежності від складу сухі суміші бувають гіпсовими, цементними, полімерними, вапняними. Готова шпаклівка більш зручна, оскільки не вимагає додаткового змішування, але при виробництві крупного ремонту економічно вигодна.По своєму призначенню шпаклівка для стін підрозділяється на вирівнюючу і фінішную.Для вирівнюючої суміші допустимо найбільш товстий шар нанесення, аж до 5 мм, без розтріскування і розшарування. Така шпаклівка успішно приховує всі дефекти підстави, але потребує подальшого фінішному покритіі.Фінішная шпаклівка складається з дрібнодисперсних елементів, які після висихання утворюють абсолютно гладку поверхню. Залежно від того, які оздоблювальні роботи плануються згодом, подібна шпаклівка буває адаптованої під фарбування, під наклейку шпалер і універсальною. Остання найбільш зручна, оскільки поєднується з будь-яким видом оздоблювальних матеріалів.