Як обжати виту пару.

Вита пара - це популярний різновид кабелю. Головна особливість даного кабелю зв'язку полягає в тому, що під оболонкою розташовані скорочення між собою пари провідників. Виконати обтиск кручений пари правильно можна лише при дотриманні найважливіших правил.

1. Інструменти для обтиску кручений париДля того щоб обжати виту пару, необхідно використання сучасних інструментів. В першу чергу тут не обійтися без крімпер (обтискні кліщі), за рахунок якого можливе виконання обтиску коннектора. Також буде потрібно сам коннектор, оптимальним є наявність запасного, оскільки навіть досвідчений фахівець не завжди може виконати обтиск з першого раза.2. Виконання обжімаЧтоби обжати виту пару і отримати оптимальний результат, необхідно враховувати тип кабелю, так як різні види кручений пари обжимаються з різних сторін. Найчастіше використовується кабель T568B, відповідно до діючих стандартів, його необхідно обжати з обох сторін для досягнення оптимального результату, без дотримання цього правила, мережа може працювати нестабільно.После визначення типу кабелю і обтиску, необхідно один кінець дроту очистити від верхньої оболонки і вручну розкрутити пари проводів, а також розподілити їх в потрібному для обтиску порядку. Порядок розподіл проводів визначає обраний стандарт.Далее виконується випрямлення проводів, яке необхідно для того, щоб вони оптимальним чином прилягали один до одного, після цього потрібно вирівняти край проводів і видалити зайві частини проводов.После цього проводу вставляються в коннектор таким чином, щоб кожен дріт перебував у відведеному для нього желобе.После розподілу проводів в коннекторе його необхідно затиснути обтискними кліщами.

Вита пара - це вид зв'язного кабелю, часто використовуваного при монтажі різного роду мережевого обладнання. При експлуатації кручений пари нерідко виникає необхідність її обтиску, що само по собі не є важким завданням навіть для новачків.
Інструкція
1
Для обтиску кручений пари використовуйте такі стандартні схеми обтиску, як T568B або T568A для чотирьох проводів. Від бухти необхідно відрізати потрібний розмір кабелю кручений пари, найзручніше це зробити різаком, вбудованим в обжимний інструмент (крімпер). Три сантиметра довжини кабелю очистіть від ізоляції. Це можна зробити ножем або ножицями, проте краще й швидше ви справите необхідну операцію, використовуючи інструмент для зачистки витої пари, довжина його леза відповідає товщині ізоляції кабелю.
2
Для зниження перешкод розплітати провідники необхідно на довжину близько двох сантиметрів, не більше. Відведіть розплетені провідники один від одного, і вирівняйте їх між собою, дотримуючись обрану схему обтиску. Схеми різняться в залежності від кабелю та функціонального призначення. Дуже точно спеціально призначеним ножем обріжте провідники так, щоб їх довжина від кінців до ізоляції становила один сантиметр два міліметри.
3
Уважно стежачи за тим, щоб провідник не переплелися, застроміть їх в коннектор до упору в передню стінку. Не пропустіть з виду ту обставину, що сполуки першого і другого кінця проводу щодо коннектора повинні збігатися. Акуратно, але з досить сильним натисканням зробіть обтиск кручений пари. Ця дія проводиться спеціальними кліщами з поміщеним в них коннектором. Обтиск кручений пари другого коннектора робиться за аналогічною схемою.
4
Після проведених дій упевніться у правильності обтиску. Переконайтеся в наявності або відсутності контакту і в дотриманні або, навпаки, в недотриманні правильної послідовності в провідниках. Для цього скористайтеся спеціальними інструментами, призначеними для тестування сигналів в провіднику.