Як пересадити каштан.

Якщо ви любите каштани і в той же час захоплюєтеся садівництвом, немає нічого дивного в тому, що вам захотілося посадити каштан на своїй ділянці. Плоди каштана не тільки їстівні і корисні, але і дуже смачні. Навесні каштан цвіте незвичайними пірамідальними квітами і дуже прикрашає сад. Найзручніше спочатку виростити розсаду з насіння або знайти достатньо доросла рослина у знайомих, а потім просто пересадити каштан.
Вам знадобиться
  • - саджанці каштана;
  • - лопата;
  • - вода;
  • - стимулятор коренеутворення.
Інструкція
1
Перед пересадкою каштана переконайтеся в тому, що він у вас приживеться, щоб не губити даремно рослина. Наприклад, каштан посівний (Castanea sativa) в природних умовах зустрічається на Кавказі і на півдні Європи, тому він не відрізняється хорошою зимостійкістю, і в середній смузі Росії він найчастіше вимерзає. Тому для посадки у себе на дачі вибирайте каштан зубчастий (Castanea dentata) з Північної Америки. Його плоди менше за розміром, але не менш їстівні і смачні, при цьому він набагато краще ставиться до холодної зими.
2
Виберіть відповідний час для посадки. Найкращий період для пересадки - це рання весна або пізня осінь. Ні в якому разі не пересаджуйте каштан після розпускання листя і появи нирок, так як в цьому випадку він майже напевно загине.
3
Підберіть місце для каштана. Врахуйте, що це справжнє дерево, що досягає 10 - 20 метрів у висоту і займає досить багато місця на ділянці. Каштан любить сонячні місця, але може рости і в півтіні. Переважні суглинні, але з вмістом вапна грунту.
4
Невисокий молодий каштан (не більше 2,5 метрів) спробуйте пересадити самостійно. Якщо є можливість, пересаджуйте каштани двох-трирічними саджанцями, так як в цьому віці вони приживаються найкраще. Для цього викопайте саджанець, зберігаючи великий земляний кому розміром не менше 60х60х60 см, для дорослого дерева кому повинен бути порівняний з кроною.
5
Для транспортування та зберігання оберніть ком мішковиною або поліетиленом, щоб зберігалася вологість землі. Врахуйте - чим швидше ви висадіть каштан на нове місце, тим більше у нього шансів вдало прижитися.
6
Викопайте яму на новому місці, насипте всередину родючої землі, для великого дерева необхідно також створити дренажний шар з щебеню і піску. Потім опустіть каштан так, щоб прикоренева шийка перебувала вище рівня землі. Постарайтеся зберегти колишню орієнтацію дерева по відношенню до сторін світу. Засипте коріння землею, добре полийте водою з розчиненим стимулятором коренеутворення.
7
Каштан дуже чутливий до посухи, тому перший рік необхідно поливати його дуже часто і рясно.