Як змінити множник.

З метою підвищення продуктивності комп'ютера можна розігнати процесор. Зазвичай дана операція виконується шляхом зміни множника процесора в BIOS або за допомогою допоміжних програм.
Інструкція
1
Якщо материнська плата вашого комп'ютера підтримує режим швидкого розгону, перезавантажте його, утримуючи клавішу DEL. Ознайомтеся з відкрилися меню BIOS. Відкрийте розділ System Configuration. Знайдіть у ньому пункт параметрів CPU і відкрийте його.
2
Знайдіть у списку рядок, в якій відображені початкова тактова частота процесора і його множник (наприклад,? 5). Натисніть клавішу Enter для того, щоб змінити цей параметр. Навіть якщо ви прихильник великих величин, не змінюйте множник більш, ніж на одну одиницю. Щоб зберегти нові параметри BIOS, натисніть клавіатурну клавішу F10.
3
Зачекайте, поки комп'ютер остаточно завантажиться і переконайтеся, що процесор справно працює. Якщо ви вважаєте, що вам необхідно ще трохи розігнати його, перезавантажте систему і знову увійдіть в меню BIOS. Однак будьте обережні, якщо ви при зборці (або купівлю) комп'ютера встановили малопотужний блок живлення, то після дій щодо прискорення роботи процесора ви можете виявити, що деякі пристрої, підключені до материнської плати, не працюють (наприклад, звукова плата або DVD-привод) .
Зверніть увагу
«Розігнати» можна далеко не всі процесори. Так, доступ до процесорів, що випускається компанією Intel, здебільшого заблокований (виняток становлять тільки деякі недорогі моделі). В цьому відношенні процесори AMD, звичайно, переважно, оскільки всі програми зміни множника написані самими виробниками. Проте, якщо ваш комп'ютер досі на гарантії, робити цього не варто, так як за подібні самостійні дії користувача компанія-виробник відповідальності не несе.
Корисна порада
Якщо на вашому комп'ютері встановлений процесор AMD, то для того щоб збільшити швидкість його роботи, ви можете скористатися спеціальною програмою AMD OverDrive, яку можна завантажити з офіційного сайту компанії.