Як змінити розмір субтитрів.

Любителі артхаусу і рідкісних зарубіжних фільмів знають, що часом складно знайти кінокартину з якісним багатоголосим перекладом. Найчастіше фільми, які не користуються попитом широкого кола глядачів, супроводжуються одноголосим перекладом. Якщо якість озвучки вас не влаштовує або її немає зовсім, дивіться фільми з субтитрами.
Інструкція
1
У більшості випадків субтитри, якими супроводжуються фільми, відрегульовані по розміром і кольором - так, щоб максимально підходити до картинки і виділятися на її фоні. Однак іноді настройки субтитрів необхідно відрегулювати для більш комфортного перегляду, наприклад, якщо фільм показують на великому екрані через проектор. Як правило, всі сучасні програми для відтворення фільмів дозволяють змінити розмір субтитрів.
2
Перед переглядом фільму з субтитрами переконайтеся, що програми вашого комп'ютера дозволяють відтворювати текстовий переклад. Для цього у вас повинні бути встановлена програма K-Lite Codec Pack або її аналог. Будучи інстальована на комп'ютері, вона дозволить відеоплеєр коректно показувати субтитри.
3
Управляти налаштуваннями субтитрів можна в панелі управління відеоплеєром. Якщо ви дивитеся фільм з допомогою програми Windows Media Player Classic, відкрийте розділ Play, який знаходиться на панелі задач медіапрогравача. В контекстному меню знайдіть рядок «Настройки субтитрів" і клацніть по ній лівою кнопкою миші.
4
В меню «Стилі» перед вами відкриються параметри настройки субтитрів. Щоб змінити розмір шрифту, натисніть на кнопку з назвою шрифту, встановленого за замовчуванням. Вона знаходиться у верхньому лівому куті вікна настройки. У меню «Шрифт» задайте необхідну величину букв, їх стиль і колір. Параметри шрифту субтитрів налаштовуються за принципом вибору шрифту в програмі Microsoft Word. Ви можете вибрати стиль і розмір букв, виділити їх курсивом або напівжирним шрифтом. Змінивши субтитри на свій розсуд, натисніть на кнопки «Застосувати» і «ОК», щоб зберегти зміни.
5
Після збереження змін шрифта ви потрапите в основне меню настройки субтитрів. Змініть розташування субтитрів на екрані, їх прозорість і яскравість. Це може виявитися необхідним, оскільки збільшені або зменшені букви будуть показані на екрані згідно свого розміром . Ви можете вибрати додаткові елементи, задавши тінь буквах або інтервал між ними. Збережіть нові налаштування, натиснувши «ОК» лівою кнопкою миші.
6
Увімкніть фільм і подивіться, наскільки прийнятні тепер для вас розмір субтитрів і їх розташування на екрані. Якщо ви дивитеся кіно через проектор, перевіряйте якість картинки на великому екрані, а не на моніторі комп'ютера. Якщо необхідна коригування параметрів перегляду фільму, поміняйте налаштування субтитрів за вказаною схемою і знову збережіть їх.
Сучасні відеокамери мають можливість накладення субтитрів на зображення. Якщо розмір тексту в субтитрах не влаштовує, його можна змінити. Для цього змініть настройки перегляду в програвачі, або скористайтеся спеціальними програмами.
Інструкція
1
Пройдіть за цим посиланням - http://k-lite-codec.com/, в правому верхньому куті натисніть іконку «Скачати». Через кілька хвилин на ваш персональний комп'ютер буде завантажена програма «K-Lite Codec Pack». Вона підтримує більшість відео форматів, і містить медіапрогравач, за допомогою якого можна збільшувати субтитри при перегляді.
2
Завантаживши програму, встановіть її. Після установки зайдіть в меню "Налаштування" та виберіть підтримку всіх форматів для відтворення відеофайлів. Для цього проставте прапорці перед кожним запропонованим програмою форматом. Після цього перезавантажте комп'ютер.
3
Зайдіть в папку, в якій зберігається потрібний відеофайл. Натисніть на нього правою кнопкою миші, виберіть пункт "Відкрити за допомогою програми ...». На моніторі з'явиться віконечко, в якому буде показано всі встановлені на вашому комп'ютері програми.
4
Оберіть раніше встановлену програму «K-Lite Codec Pack». Якщо в списку програми не виявиться, додайте її вручну. Для цього натисніть кнопку «Обзор», в який з'явився каталозі зайдіть в папку «Program Files», в папці міститиметься іконка програми. Виберіть її та натисніть «Ок».
5
Запустіть в «K-Lite Codec Pack» відеофайл з субтитрами. Коли запис почне відтворення, натисніть кнопку «Пауза», у верхній панелі інструментів відкрийте пункт меню «Play», далі «Налаштування субтитрів ». У віконці вкажіть бажаний розмір субтитрів і колір. Параметри розмір а і кольору збільшуйте доти, поки вони не стануть чітко сприйматися вашим зором. При налаштуванні кольору відмовтеся від яскравих, білий колір переважніше, оскільки такі субтитри найбільш чіткіше видно на екрані і не зливаються із загальною картинкою.
6
Налаштувавши параметри, натисніть кнопку «Застосувати». Тепер при перегляді будь-якого запису з субтитрами програвач буде автоматично включати виставлені вами параметри.