Як знайти довжину екватора.

Екватор являє собою уявну лінію перетину земної поверхні з площиною, перпендикулярній осі обертання Землі і знаходиться в рівному віддаленні від її полюсів. Поняття екватора використовується в географії, геодезії, астрономії. Ця лінія дозволяє умовно розділити Землю на дві півкулі - північну і південну.
Інструкція
1
Як тільки людство встановило, що Земля має форму кулі, йому стала цікава сама величина небесного тіла. Необхідно відзначити, що Земля - це не ідеальний куля. Вона має форму еліпса, тобто кулі, сплюснутого біля полюсів. Екватор - це найдовша лінія, яку теоретично можна провести навколо планети. В даний час вона перетинає територію 14 держав.
2
Для стародавніх учених знаходження довжини екватора було нелегким завданням. Вперше з'ясувати довжину окружності небесного тіла зміг грецький математик і астроном Ератосфен. Саме він знайшов довжину земного радіусу і обчислив протяжність уявної лінії. Домогтися такого результату вчений зміг, вимірюючи час, який було необхідно для того, щоб сонячні промені досягли дна колодязя. Звичайно, в результаті подібних вивчень Ератосфен обчислив наближену довжину радіуса Землі, а значить і екватора .
3
Для обчислення земного екватора необхідно знати радіус планети. Як вже було зазначено, Земля сплюснута біля полюсів, тому радіус її неоднаковий. Було встановлено, що екваторіальний радіус становить 6378 км 245 метрів, а полярний радіус - 6356 км 863 метри. Величина стиснення Землі біля полюсів незначна, тому при вирішенні деяких завдань радіус приймають рівним 6371 км.
4
Отже, для того щоб знайти довжину екватора необхідно скористатися формулою довжини кола: L = 2? R, де R - радіус кола. Діна екватора = 2х3,1416х6378,245 = 40076 км. Для наближених розрахунків довжину екватора приймають рівною 40 000 км. Всі інші площини, які паралельні площині екватора , називаються паралелями. Вони значно поступаються екватора в довжині і служать для визначення географічної широти. На екваторі широта дорівнює нулю. Довжина екватора - це одна з основних характеристик будь-якої планети. Її постійно застосовують у розрахунках астрономи і астрологи.