Як вибрати лак для паркету.

Минули ті часи, коли можна було дістати лише два види паркетного лаку - «Московський» і «Ленінградський». Зараз вибір лаків величезний. Вони розрізняються за хімічними властивостями, способам нанесення, експлуатаційними якостями. Залишається лише правильно підібрати лак саме для вашого паркету.
Інструкція
1
Крім складу, паркетні лаки класифікуються за ступенем зносостійкості і за ступенем блиску. За ступенем блиску, виділяють матові (відображають 0-30% світла), напівматові (30-70%) і глянсові лаки (70-100%). Матовість досягається за рахунок наявності в складі пасивного заповнювача. Однак пам'ятайте, що наповнювач осідає на дно, тому лак перед застосуванням потрібно ретельно перемешать.По ступеня зносостійкості виділяють лаки з підвищеною, середньою і низькою стійкістю до стирання. Перші слід застосовувати в нежилих приміщеннях, де ходить велика кількість людей, найчастіше у вуличному взутті. Останні підійдуть для будинку, де ходять в тапочках.
2
Поліуретанові лакіСуществуют одно- і двокомпонентні поліуретанові лаки (PUR і DD). Ці лаки можуть містити ароматичні сполуки, чи ні. Поліуретанові лаки можуть проводитися на різній основі: акрилової, уретанової, або на базі розчинників. При висиханні спочатку відбувається випаровування розчинника, а потім - хімічне отвердевание. Плюси: термо- і світлостійкість, відмінні адгезійні властивості, висока еластичність. Гарні для приміщень з високим навантаженням. Після висихання стійкі до побутової хімії і потрапляння рідин на поверхню. Ці лаки не вимогливі до температури і вологості повітря в приміщенні. Мінуси: склеюють паркетні планки. Чутливі до вологи в процесі нанесення і висихання: попадання вологи призведе до вспениванию лаку .
3
Водорозчинні лакіВодорастворімие лаки - це, як правило, дисперсія плівкоутворюючих речовин у воді. Наноситься такий лак виключно валиком, а не пензлем або тампоном. Температура в приміщенні повинна бути в межах 15-22 ° С, вологість повітря - 50%. Перед нанесенням лаку бажано покрити паркет складом грунтовки. Плюси: водорозчинні лаки майже не мають запаху, в порівнянні з масляними, поліуретановими. Такі лаки не горючі, відрізняються гарну адгезію і передачею текстури і фактури паркету .Мінуси: вельми низька зносостійкість. Підійдуть для житлового приміщення з низьким навантаженням. При затікання в тріщини лак склеює бічні сторони паркетних планок. Не надто добре підходить для паркету з «нервових» порід - бука, граба, сосни. Ні в якому разі не можна допускати замерзання лаку .
4
Лаки на основі штучних масляних Смолка цієї групи можна віднести адкідние і уретаналкидниє лаки. Ці лаки виробляються на основі деревного або лляної олії і досить глибоко проникають в деревину. За ступенем блиску бувають матові, шовковисто-матові, напівматові, глянцеві. Наносяться тонким шаром не більше 120 г/кв.м.Плюси: чи не проклеюють бічні сторони планок. Не потребують попередньому нанесенні грунтовки. Чи не скользкіе.Мінуси: погано висихають при високій або низькій температурі в приміщенні, токсичні, досить довго сохнуть (8 годин і більше).
5
Кислотно-отверждаемие лакіЕті лаки складаються з двох компонетов - власне лаку і затверджувача, який додається в лак перед початком роботи. Ці лаки застосовуються в приміщеннях з високими вимогами до міцності покриття. Плюси: висока адгезійна здатність, не вимогливі до вологості і температури в приміщенні, а також до інструментів. Не вимагають грунтовки. Мінуси: сильно проклеюють планки. Мають сильний запах.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XTlMVD5PCDQ