Як зшити жорсткий ламбрікени.

Ламбрекени вважаються універсальним декоративним інструментом, який дозволяє прикрасити вікно, а заодно і приховати карниз, верхню частину фіранки. Жорсткий ламбрекен може відкоригувати пропорції вікна, так як його натягують на тверду основу.
Вам знадобиться
  • - один або кілька відрізів тканини;
  • - щільна клейова основа (флізелін, дублерин або прокламін) або полотно бандо-профі;
  • - праска або парогенератор;
  • - ножиці;
  • - шпильки;
  • - двостороння стрічка-липучка;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Зробіть викрійку. Продумайте форму ламбрекену і виріжте з кальки основу - наколи її на тканину і зробіть викрійки. Тканина слід попередньо підготувати - відпрасуйте матеріал праскою або парогенератором перед розкриємо (якщо тканина швидко мнеться і погано розгладжується, то замочіть її перед тим, як гладити). Відразу ж відзначайте всі вигини і геометричні форми, враховуйте реальну висоту, довжину і ширину ламбрекену. Не забувайте відзначити на тканині запас для припусків (2-4 см). У вас повинно вийти по дві викрійки для кожного елемента - з основної тканини і щільної основи.
2
З'єднайте матеріали. За допомогою парогенератора або праски приклейте основний матеріал до клейовий основі, тобто до бандо. Починайте з'єднувати матеріали з середини і просувайтеся до країв, уважно стежачи за тим, щоб не утворювалися перекоси, не було натяжений, і не порушувався малюнок.
3
Пристрочите до бандо підкладковий шар. Підкладкова тканина повинна бути попередньо оброблена (випрана, замочена і випрасуваний), щоб вона не дала усадку під впливом пари. Приєднаєте підкладку до бандо за допомогою дрібних шпильок, прострочіть шари, залишаючи місце по краях для окантовки.
4
Приєднайте декоративні елементи. Якщо ви хочете зробити аплікації, то потрібно використовувати бандо з двома клеяться поверхнями - всі елементи ви закріпіть вже після з'єднання основи з тканиною. Деталі ламбрекену (складки, кільця, перекиди) прикріпіть до основного полотну строго за ескізом.
5
Пришийте липучку (велкро) - це тканинний скотч, який сполучатиме бандо і карниз. До верхнього краю бандо липку стрічку можна пристрочити, відступивши від краю кілька сантиметрів, щоб її не було видно. Нижній край липучки потрібно приєднати до підкладці вручну - на ламбрекені не повинно бути помітно прострочених доріжок. Тепер можна прикрасити бандо пензликами, стрічками та ін.