Як зробити циліндр. Циліндр своїми руками.

Старовинні головні убори користуються великою популярністю в антуражних костюмах, модних показах, театральних постановках, різноманітних сценках і реконструкціях різних старовинних подій. Циліндр - один з подібних аристократичних головних уборів, який, завдяки своїй характерності і неординарності, часто використовується у фотосесіях, а також його використовують як частину костюма на історичних балах, світських подіях, і звичайно в театральних спектаклях. У цій статті ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах зшити собі циліндр.
Інструкція
1
Накресліть викрійку трьох елементів майбутнього циліндра - денця, тулії і полів. Виріжте викрійку з паперу або картону.
2
Довжина тулії повинна дорівнювати обхвату голови, як і окружність денця, а висота повинна відповідати бажаній висоті циліндра (наприклад, 15 см). Ширина полів циліндра становить 4-5 см, і з внутрішньої сторони полів потрібно надрізати клинці для вклеювання полів в тулію.
3
Заготовте основу для циліндра - візьміть 10 шарів марлі і просочіть її розведеним клеєм ПВА, розподіливши його широким пензлем, вологим валиком або рукою. Після того, як клей висохне, можете через тканину пропрасувати заготовлену марлю.
4
Підберіть тканину для циліндра - найкраще підійде стрейч-оксамит або стрейч-трикотаж.
5
Викрійки перенесіть на проклеєне марлеве полотно і виріжте деталі. До зовнішнього краю полів приметайте тонку сталеву дріт, щоб забезпечити їм жорсткість. Куточки для кріплення тулії відігніть вгору.
6
Почніть обтягувати деталі циліндра тканиною. Виріжте з стрейч-оксамиту вузьку довгу смугу, ширина якої становить дві ширини полів, а довжина дорівнює обхвату голови. Зшийте смугу в трубу і натягніть цю трубу на поля. Верхню сторону полів проклейте з вивороту невеликою кількістю ПВА і притисніть.
7
Щоб обтягнути тулію тканиною, візьміть оксамит довжиною рівний обхвату голови, а шириною - висоті тулії, а потім візьміть точно такий же відріз підкладкової тканини. Зшийте разом підкладкову тканину і лицьової оксамит з вивороту.
8
На подклад пришийте, трохи відступивши від нижнього краю, корсажна стрічку. Зшийте тканину і натягніть її на тулію. Використовуючи скріпки і клинці полів, з'єднайте тулію з полями, заправивши край підкладали назовні тулії. На згині пришийте краю тулії до країв полів.
9
Сшейте подклад і лицьову сторону денця циліндра, натягніть на заготовку і пропрасуйте. Надіньте денце на циліндр і акуратно ушийте його вручну потайним швом.