Як зв'язати гачком м'яку іграшку.

М'яка іграшка, виконана своїми руками, принесе масу задоволення і дітям, і дорослим. Сам процес створення таких іграшок захоплюючий і цікавий. Залишки пряжі і гачок знайдуться в будь-якому будинку. Спосіб в'язання використовується найпростіший - стовпчики без накиду. Справитися з ним може будь-яка рукодільниця. Головне - в'язати іграшку з душею.
Вам знадобиться
  • Для іграшки Змій-Горинич:
  • - залишки пряжі різних кольорів;
  • - гачок;
  • - дріт для каркаса;
  • - синтепон або інший наповнювач.
Інструкція
1
Тулуб Змія-Горинича в'яжеться по типу рукавички. Для цього наберіть повітряні петлі, щоб вони в діаметрі становили коло 6 см і з'єднайте їх з'єднувальним стовпчиком в кільце. Далі пров'яжіть 20 кругових рядів стовпчиками без накиду. Залиште отвір для хвоста шириною 15 стовпчиків без накиду, як при виконанні великого пальця на рукавичці. Для цього пропустіть 15 стовпчиків без накиду, а над ними зробіть 15 повітряних петель і в наступному ряду в'яжіть стовпчики без накиду в повітряні петлі ланцюжка.
2
Для розширення тулуба до плечей починайте рівномірно додавати 9 стовпчиків без накиду (по 1 в кожному 2-му ряду). З обох боків тулуба залиште отвори для рук шириною 8-10 стовпчиків без накиду і зв'яжіть ще 2 ряди без додатків. У наступному ряду розділіть все стовпчики на три частини і в'яжіть кожну з частин-голів окремо, як пальці в рукавичці. Пров'яжіть 18 кругових рядів стовпчиків без накиду для однієї шиї, залиште отвір для 5-6 стовпчиків без накиду для нижньої частини пащі, пров'яжіть 1 ряд і повторіть цей прийом для верхньої частини пасти, зв'яжіть ще 5 рядів, стовпчики останнього ряду стягніть голкою, зашейте і закріпіть нитку на вивороті. Приступайте до виконання залишилися шей з головами.
3
Для хвоста наберіть стовпчики по колу отвори і в'яжіть по спіралі 20 рядів стовпчиків без накиду рівно і 10 рядів, рівномірно збавляючи стовпчики. Решта 3-4 стовпчика закрийте, як при в'язанні голів. Для гребеня-хвоста наберіть ланцюжок повітряних петель рівну довжині хвоста і пров'яжіть на ній гребінці з черепашок: по 5-7 стовпчиків з двома накидами в одну петлю. Накрахмальте гребінь і пришити до хвоста потайними стібками.
4
Для ніг розділіть частину тулуба нижче хвоста на дві половини і прошийте машинною строчкою. Вставте в ноги і хвіст жорсткий дротяний каркас і щільно набийте тулуб синтепоном або іншим наповнювачем до отвору рук.
5
Для руки наберіть по колу отвори стовпчики без накиду, пров'яжіть по спіралі 15-16 рядів і закрийте їх як голови, попередньо проклавши наповнювачем. Аналогічно зв'яжіть другу руку.
6
Вставте дротяний каркас в шиї, з'єднайте їх з каркасом тулуба. Шиї набийте наповнювачем, вишийте на кожній з трьох голів оченята. Наберіть червоною пряжею стовпчики без накиду по колу верхньої частини пасти і зв'яжіть 6 рядів. Потім наберіть стовпчики без накиду по колу нижній частині пащі і зв'яжіть 5 рядів. Набейте всі частини синтепоном і з'єднайте протилежні сторони кожної пащі по лицьовій стороні напівстовпчиками без накиду, вводячи гачок в петлі останніх рядів протилежних сторін.
Зверніть увагу
Очі Змію-Гориничу можна вишити, а можна намалювати або пришити намистинки, бісер, шматочки тканини або шкіри - все, що вам підкаже фантазія.
Корисна порада
шиї, голови, хвіст і два останніх ряду рук зв'яжіть з пряжі сірого кольору (або будь-якого іншого на ваш вибір), а все інше тулуб виконайте з пряжі чорного кольору, імітуючи фрак. З білих ниток зв'яжіть манішку і манжети. Окремо зшийте з тканини або зв'яжіть три краватки-метелики і пришити до підстав ший.