Як зважитися на вінчання в церкві.

Вінчання - це не просто данина моді і шанування традицій. Для православних християн шлюб - один на все життя, тому ставлення до таїнства вінчання у віруючих людей трепетне і відповідальна. Щоб прийняти рішення про те, освячувати шлюб в церкви, слід з'ясувати свої мотиви.
Інструкція
1
Ви повинні бути впевнені в тому, що любите людину. Приводів для вступу в шлюб в сучасному світі багато: шанс уникнути самотності, бажання завести дітей, тверезий розрахунок і фінансові інтереси, отримання будь-яких привілеїв і т.д. Якщо ваше бажання поєднуватися узами шлюбу продиктовано виключно почуттям любові, готовністю бути відданими і вірними подружжям, то вінчання лише зміцнить ваш союз. Задайте собі питання: чи готові ви прожити з цією людиною все життя, ні про що не шкодуючи і не прагнучи отримати якусь вигоду.
2
Чи не вінчатися, слідуючи тільки модним віянням. Красива обстановка, урочистість, сама атмосфера храму роблять вінчання цікавим і привабливим дійством. Але вирішуватися на таїнство тільки тому, що так робили ваші друзі, родичі або того вимагають батьки, - це неправильно. Ви повинні відчути необхідність освячення свого союзу душею, так як це духовне таїнство.
3
Обов'язково з'ясуйте думку майбутнього чоловіка з цього приводу. Ваше бажання повінчатися має бути обопільним - якщо партнер йде у вас на поводу, просто не бажаючи псувати відносини, то слід усвідомити всю важливість таїнства і переконатися в тому, що ви обидва правильно сприймаєте цей крок. Вам доведеться ще не раз обговорити всі питання з нареченим, перед тим як ви підете до вівтаря рука об руку.
4
Оберіть священнослужителя, якому ви довіряєте, тобто регулярно сповідаєтеся, ходите на служби, ведете духовні бесіди. У деяких храмах перед вінчанням молоді зобов'язані провести кілька годин, розмовляючи з духовним наставником. Людина, яка буде освячувати ваш шлюб перед Богом, краще за всіх зможе пояснити вам всі нюанси цього таїнства, підготувати до вирішення організаційних проблем, допомогти у прийнятті рішення. Обов'язково прочитайте рекомендовану їм літературу.
5
З'ясуйте, в який день у вашому храмі проводитиметься вінчання і випросіть дозволу у батюшки і молодого подружжя на те, щоб бути присутнім на таїнстві. Ви зможете подивитися на весь процес зсередини, уявити собі, як буде все виглядати на вашому власному вінчанні.